Kripto Para

Dallas Mavericks dev DOGE kampanyası başlattı!

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi milyarder isim Mark Cuban, Dogecoin’i (DOGE) en çok destekleyen isimlerden biri olmaya devam ediyor. Cuban’ın, Mavericks destekçilerini DOGE kullanmaya teşvik çalışmaları sürüyor. Takımın başlattığı “Cryptomania” kampanyasında, kripto para destekçilerine e-hediye çekleri veriliyor.

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, milyarder iş insanı Mark Cuban 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Kripto para piyasasındaki ani büyüme ile birlikte Bitcoin (BTC) ve genel anlamda kripto para dünyası hakkındaki görüşlerini ciddi ölçüde değiştiren Cuban, özellikle de en büyük Dogecoin (DOGE) destekçilerinden biri haline geldi. DOGE desteğini somut şekilde de gösteren Cuban, daha önce karşısında durduğu BTC için de fikirlerini değiştirdi.

  Kripto Para ile Alışverişlere Hediye Çeki Verilecek

  Dallas Mavericks takımı, yeni bir kampanya başlattı. Takımın başlattığı “Cryptomania” kampanyasının bir ürünü olarak, kripto para destekçilerine e-hediye çekleri veriliyor. Takımın ürün alışverişlerinde, satışlarda kabul edilen kripto paralardan herhangi biriyle tek seferde 150 dolarlık alışveriş yapan kullanıcılara 25 dolar değerinde bu çeklerden hediye ediliyor. Her ne kadar kampanyanın biteceği tarihle ilgili net bir açıklama gelmemiş olsa da kampanyanın 2021 sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

  Mavericks, DOGE Kabul Eden İlk NBA Takımı Oldu

  Twitter üzerinden kampanya duyurusunu yapan Mark Cuban, söz konusu tanıtım paylaşımında “Ne istediğini biliyorsun, Mavs.com senin için hazır. Bu Dogemania!” ifadelerini kullandı. Dallas Mavericks, Mart 2021 başlarında Dogecoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayan ilk NBA takımı oldu. Kulüp, ürün satışlarının yanı sıra bilet satışlarında da DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Bu hamle sonrasında Dallas Mavericks, Dogecoin ile yapılan satışlarla kazancını çok ciddi oranlarda arttırdı.

  Cuban BTC Görüşünü 180 Derece Değiştirmişti

  Mark Cuban, daha önce Bitcoin konusunda sert açıklamalar yapmış bir isimdi. Daha önceki açıklamalarında BTC yerine muz sahibi olmayı tercih edeceğini ifade eden Cuban, daha sonra bu görüşünü değiştirdi ve Nisan 2021 başlarında bir açıklamasında Bitcoin’in altını geçeceği öngörüsünde bulundu. Söz konusu dönemde Cuban, konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:

  Genç nesiller Bitcoin’e güvenecek çünkü altının kendi başına bir faydası yok. Altın ne işe yarar? Hiçbir işe yaramaz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle