Kripto Para

SBI Holdings Web3, AI ve Metaverse altcoinlerini uçuracak

  Finans dünyasının ünlü şirketlerinden Japonya merkezli SBI Holdings’den dev yatırım hamlesi geldi. Şirketin son duyurusuna göre 2023 yılı sonuna kadar Web3, AI (yapay zeka) ve metaverse sektörlerindeki şirketlere ciddi yatırımlar yapılacak.

  Japon finans devi SBI Holdings, kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bir duyuru ile gündeme geldi. Bir süredir Web3, yapay zeka ve metaverse temalı altcoin projelerinde yükseliş bekleyen yatırımcıların yüzü gülecek. Finans dünyasının dev şirketlerinden SBI Holdings, 200’e yakın şirkete yatırım yapacağını açıkladı.

  SBI Holdings duyurusuna göre şirket 2023 yılı sonuna kadar Web3, yapay zeka ve metaverse alanında start-up (girişimci) şirketlere yatırım yapmak için fon yönetecek. Yatırım başına miktarın birkaç yüz milyon yenden başlayıp birkaç milyar yene kadar çıkabileceği belirtiliyor. SBI Holdings, bu sektörlerde toplamada 200’e yakın şirkete ciddi fon ayıracak.

  200 Şirkete Özel Fon Oluşturulacak

  Altcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bu gelişmede hangi şirketlere yatırım yapılacağı henüz netleşmedi. SBI Holdings'in yıl sonuna kadar 200 şirkete yatırım yapacağını açıklaması yatırımcılara yeni kazanç fırsatları sunabilir. Analistler alltcoin piyasasında bir süredir beklenen sıçramayı yapamayan Web3, yapay zeka ve metaverse odaklı projelerde yeni bir yükseliş dalgası başlayabileceğini belirtiyor.

  Japonya merkezli büyük bankaların da Japon start-up’ları desteklemek için SBI Holdings’in başlatacağı bu fona yatırım yapması olası görülüyor. Fona yatırım yapacağını açıklayan finans kuruluşları arasında Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Mizuho Bank, Nippon Life Insurance ve Daiwa Securities Group gibi şirketler bulunuyor.

  Japon Geliştiricilerin Altcoinleri Sıçrama Yapabilir

  Japonya’da Start-up’lara fon sağlama konusunda epey geri kaldı. Kasım 2022’de Hishida Hükümeti girişimcileri desteklemek adına 5 yıllık plan başlatmıştı. Start-up’ların ABD ve Avrupa’daki rakipleri ile yarışabilmesi için devasa miktarda fon hazırlanması bekleniyor. İlk tahminlere göre SBI Holdings’in bu fonu 100 milyar yen değerinde olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle