Kripto Para

Park halindeyken Bitcoin madenciliği yapan otomobil ön satışa çıktı

  Kripto para dünyasının popülerliği her geçen gün artarken, Bitcoin madenciliği de önem kazanıyor. Kanadalı otomobil üreticisi Daymak Inc. park halindeyken kripto para madenciliği yapan otomobili piyasaya sürecek…

  Kripto para dünyasına en yakın otomotiv şirketlerinden biri olarak görülen Tesla’nın son dönemde Bitcoin’e sırtını dönmesi büyük eleştiri toplamıştı. Bu fırsatı avantaja çevirmek isteyen dev elektrikli araç üreticisinin rakipleri de kripto para dünyasında dikkat çekici projelerle gündeme gelmeye başladı. 

  Kanadalı otomobil üreticisi Daymak Inc’nin piyasaya sürmeye hazırlandığı Spiritus isimli otomobil, sıra dışı özellikleri ile dikkat çekiyor. Yetkililer bu otomobilin, park halindeyken kripto para madenciliği yapabileceğini duyurdu. Otomotiv ve kripto para dünyasında çığır açan bu gelişme, kripto para destekçileri tarafından da heyecanla karşılandı.

  Kripto Paralar İle Ödeme Yapabilecek

  Kanada’nın önde gelen elektrikli araç üreticisi Daymak şirketinin başkanı Aldo Baiocchi “Spiritus” hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Spiritus, hayattan daha fazlasını isteyenler içindir ve müşterilerimizi çağın ötesine taşımaya kararlıyız. Otoyol geçiş ücretlerinizin, park ücretlerinizin vb. ödemelerinizin doğrudan kripto ile anında ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz.”

  “Çoğu araç garajınızda otururken değer kaybederken madenci Spiritus’unuz park halindeyken size para kazandıracak. 2023 yılında kripto paralara yönelik benimsenin çok ileri bir düzeyde olacağı açıktır. O günlerde herkes kriptoyla ödeme yapacak.  Biz de bu durumları göz önüne alarak araç üretiyoruz. Daymak Spiritus bir arabadan daha fazlasıdır.”

  Geleceğin Otomobili Olarak Görülüyor

  Spiritus elektrikli otomobil modeliyle araç park halindeyken para kazandıracağında iddialı olan Daymak şirketi, kripto para sektörünün geleceğine güveniyor. Aracın üzerinde kripto para madenciliği yapan sistemlerin donatılacağı öğrenilirken, bu yetenekleri ile tarihte bir ilki gerçekleştireceği görülüyor. 

  2023 yılında piyasaya sürülecek olan Daymak Spiritus için ön siparişler alınmaya başladı ve üretim süreci hızlandı. Kanada merkezli elektrikli araç üreticilerinden Daymak şirketi Spiritus satın alırken, Bitcoin başta olmak üzere Dogecoin, Cardano, Ethereum gibi kripto paraları kabul ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle