Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Eylül 2022

  Küresel piyasalarda tedirginlik yaratan ABD enflasyon verileri sonrasında gözler kripto para piyasasına çevrildi. Yatırımcıların yakından takip ettiği gelişmelerle birlikte en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında kayıplar hız kazandı. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10’da bulunan altcoinlerde volatilite arttı.

  14 Eylül 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev borsa Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Avrupa Birliği'nin kripto paralarla ilgili tavsiyesine şu yorumu yaptı: “Projenin taslaklarına baktığımızda piyasadaki likiditenin yüzde 75’ine sahip olan USD bazlı stablecoin’leri kabul etmediklerini görüyoruz.” CZ’nin bu açıklaması kripto para topluluğunda beğeni topladı. 

  Deneyimli analist Benjamin Cowen, BTC’de dip seviyesinin görüldüğünü söyledi: “BTC’nin düşmesini beklemiyorum. Herkes yeni bir altcoin rallisinden bahsediyor, ama yanılıyorlar. Bitcoin’in öncü olduğu yeni bir ralli gelmeden altcoinlerden bahsedemeyiz.”

  Güney Kore’de Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıktı. Kriptodaki büyük çöküşü tetikleyen Do Kwon’un Singapur’a kaçtığı düşünülürken haber sonrası LUNA coin fiyatındaki volatilite arttı. 

  Kripto para yatırım şirketi North Island Ventures, 125 milyon dolarlık yatırım fonu başlattığını duyurdu. Şirket, Web3 odaklı kripto para şirketlerine yatırım için harekete geçerken bu haber altcoin yatırımcılarında heyecan yarattı.

  Kripto paralarla ilgili düzenleme hazırlığında olan Rusya'nın uluslararası ticarette kripto para kullanımına 2023 yılına kadar başlayacağını açıkladı. Rusya’nın kripto para ödemelerini uluslararası alanda yapacağını açıklaması kripto para dünyasında büyük ses getirdi. 

  Kripto para şirketi BlockFills, yenilenebilir enerji madencilik şirketlerine karbon dengeleyici ürünler sunmak için Isla Verda Capital ile ortak oldu. Yönetici Van Huis, “Madenciler enerji sektöründeki zorluklarla uğraşırlarken, bir yandan da karbon ayak izleri konusunda kamuoyu denetimiyle mücadele ediyorlar.” açıklamasında bulundu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC’de yüzde 5.20 değer kaybıyla 20.346 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH ise kayıplarını silerek yatay hareketini sürdürüyor. BNB, XRP ve DOT coinlerde kademeli düşüş devam ederken pozitif ayrışan ADA coin yüzde 1’den fazla artışla yatırımcısını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle