Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Ağustos 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler devam ederken, popüler altcoin fiyatları da yönünü tayin etmekte zorlanıyor. Son dönemde volatilite düşerken kripto para piyasasını harekete geçirecek olumlu bir haber bekleniyor.

  4 Ağustos Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Asia Broadband Inc. şirketi, değeri tamamen fiziki altınla desteklenen yeni kripto para birimi AABBG tokeni piyasaya sürdü. Buna göre her 1 AABBG tokeni, 0,1 gram altına denk geliyor. Tamamen altın odaklı kripto para birimi, piyasada daha düşük volatilite ve az riskle kazanç fırsatı sunuyor. 

  Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, konuk olduğu programda Bitcoin'in hala uzun vadeli boğa trendi dahilinde olduğunu söyledi. BTC'nin herhangi bir itibari para biriminin sunabileceğinden çok daha ötede bir değer saklama aracı olduğunu belirten Brandt, yatırımcıları heyecanlandırdı. 

  Avusturya, Almanya ve İsviçre’de yapılan araştırmaya göre bu bölgedeki fonların yüzde 46’sı Bitcoin ve Ethereum yatırımlarıyla ilgileniyor. Anket ayrıca Alman fonlarının yüzde 88’inin Bitcoin’e henüz yatırım yapmış olmadığını gözler önüne koydu.

  Altcoinlerde ise blockchain devi Ripple’ın CEO’su Bradley Garlinghouse, William Hinman’ın mahkemedeki son yazılı ifadesine tepkisini Twitter’dan yaptığı paylaşımla gösterdi. Kripto para piyasasında netliğin olmaması konusuna sitem eden yöneticiye çok sayıda destek mesajı geldi.

  En büyük kripto para borsası Binance, Binance Pay aracılığıyla 2 milyondan fazla küresel kullanıcının eşler arası (P2P) kripto ödemelerini etkinleştirecek. Bunun için kripto-fiat hibrit ödeme platformu Alchemy Pay ile bir ortaklık yaptığını duyuran borsa, BNB yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı güne negatif görünümde başladıktan sonra yüzde 1.13 oranında değer kazanarak 38.900 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Önde gelen altcoinlerin hepsinde yükseliş trendi sürüyor. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 3.80, Polkadot (DOT) fiyatı ise yüzde 5.47 oranında artarak yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle