Kripto Para

Brezilya’da kripto paralarla ödemede yeni dönem başlayabilir!

  Kripto para birimleri kullanılarak yapılan ödeme işlemleri, dünyanın dört bir yanında gelişmeye ve yayılmaya devam ediyor. Son olarak Brezilya meclisine yeni bir yasa tasarısı sunan milletvekili, BTC ile ödeme yapılmasını talep etti…

  Dünyanın dört bir yanında kurumlar ve ülkeler, kripto paralar ile ödeme yöntemlerini araştırıyor. Büyük ilgi gören kripto paralarla ödeme sistemleri, hükümetlerin de radarına girdi. Son olarak Brezilya parlementosuna bu konuyla ilgili bir yasa teklifi sunulması dikkatlerden kaçmadı. 

  Brezilya Milletvekili Luizao Goulart, ülkedeki maaşlı çalışanlara Bitcoin ile ödeme yapılmasına izin veren bir yasa tasarısı önerdi. Brezilya Milletvekilinin bu önerisi kripto para basınında da geniş yankı buldu. Kamu ve özel sektör çalışanlarına BTC ile ödeme yapılmasını talep edilmesiyle birlikte yeni bir tartışma başladı. 

  BTC’nin Benimsenmesi Artacak

  Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bu tasarının onaylanması halinde, en büyük kripto para biriminin benimsenmesi artacak. El Salvador’un BTC’yi yasal para birimi olarak kabul etmesinden sonra kripto paraların benimsenmesinde bir artış yaşanması bekleniyor. 

  Söz konusu yasa tasarısı, Bitcoin’i çevreleyen bir dizi düzenleyici tartışma sırasında gündeme getirilince dikkat çekti. Brezilya’da Bitcoin’e yönelik düzenlemeler tartışılırken bu tasarı onaylanırsa maaşlı çalışanlar ödemelerini Bitcoin ile alabilecek. Brezilya hükümeti, BTC ile ödeme konusunda isteğe bağlı olarak yöntem geliştirmeyi planlıyor. 

  Dördüncü Dijital Devrim Kripto Paralar

  BTC ile ödeme yapılmasının isteğe bağlı olduğu belirtilirken şu ifadelere yer verilmesi dikkat çekti: “Bu Kanun, işçinin ücretinin bir kısmının isteğe bağlı olarak kripto para birimleri aracılığıyla yapılabileceğini belirler.” Brezilya Milletvekili Luizao Goulart, kripto para birimlerini dördüncü dijital devrim olarak tanımladı. 

  B Brezilya Milletvekili ayrıca BTC’nin mevcut küresel finansal sistemin antitezi olduğunu vurguladı. Brezilya hükümetinin bu tasarıya olumlu bir dönüş yapacağı konusunda beklentiler yüksek tutuluyor. Bazı kanıtları öne süren Bitcoin topluluğu bu yasa tasarısının onaylanacağı günü dört gözle beklemeye devam ediyor. Geçen ay yapılan ankete göre vatandaşlar yüzde 48 oranında BTC’nin resmi para olmasını istiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle