Regülasyonlar ile BTC yasağı mı gelecek?

  Dijital varlık hizmeti veren Avanti Bank & Trust kurucu ve CEO’su Caitlin Long, kripto para piyasasındaki düzenlemeler hakkında değerlendirme yaptı. Long, ABD’de kripto paralarda artan regülasyon baskısının “Bitcoin yasağı” olarak anlaşılmaması gerektiğini vurguladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, pek çok ülkede kripto para birimleri hakkında düzenleme tartışmaları başladı. Özellikle ABD’de giderek artan regülasyon baskıları yeni tartışmalara yol açtı. Avanti Bank & Trust kurucu ve CEO’su Caitlin Long, bu konuda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 

  Dijital varlık hizmeti şirketinin yöneticisi, regülasyon konusunda optimist olduğunu dile getirerek, yetkili kurumların bu konuda halihazırdaki tavırlarına dikkat çekti. Caitlin Long,  son dönemde kripto paralarla ilgili Fed, OCC, IRS, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen gibi isimler tarafından yapılan açıklamaları öne çıkardı.

  Kripto Paralar İçin Regülasyon Uyumu Amaçlıyor

  Caitlin Long’a göre bu kurumlardan yapılan regülasyon açıklamaları, temelde uyumluluk çatısı altında buluşuyor. Vergileri ödeyen, yasalara uyan ve kısa yola başvurmayan kripto para yatırımcılarının regülasyon konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğini dile getiriyor. Bu açıklamada Long’un kısa yol ile dikkat çektiği nokta ise ABD’nin en büyük regülatörü OCC yönetmelikleri olarak dikkat çekiyor. 

  Uzman yönetici, Fed ile birlikte OCC’nin de yönergelerine uygun hareket edilmesi ve onay alınması durumunda kripto para piyasasında regülasyon sorunu kalmayacak. Öte yandan Avanti CEO’suna Fed ve OCC yönetmeliklerine uyma durumu, Bitcoin hizmeti vermek isteyen büyük bankaları engelleyebilir.

  En Uygun Regülasyon Modeli Aranıyor 

  Avanti Bank & Trust kurucu ve CEO’su Caitlin Long kripto para basınında geniş yankı bulan açıklamasında en uygun regülasyon modelinin arandığını açıkladı. Regülasyon tartışmalarının hız kazandığı bu dönemde konu hakkında görüş bildiren kurum veya kişiler uyum baskısı altında hareket ediyor. Ünlü yöneticiye göre bu uyum baskısının sonunda Bitcoin yasaklanmadan küresel bankalar için de kullanılabilir bir varlık haline gelebilecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle