XRP kurumsal yatırımcılardan büyük talep görüyor

  Kripto para piyasasına hızlı giriş yapan kurumsal yatırımcılar, son dönemde yatırım tercihlerini değiştirdi. Kripto para basınında yer alan haberlere ve uzmanların elindeki verilere göre kurumsal firmalar XRP yatırımlarına büyük ilgi gösterdi…

  Özellikle son dönemde Ripple ve SEC davasından çıkan olumlu gelişmeler XRP yatırımcısının yüzünü güldürmeye yetti. Büyük bir çöküşten sonra toparlanmaya başlayan ve son haftalarda hızlı yükselen XRP fiyatının arkasında kurumsal yatırımcıların da etkisinin olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda XRP’nin kurumsal firmalardan büyük talep gördüğü gözlemlendi.

  XRP yatırım ürünlerinin yönetilen varlıkları neredeyse ikiye katlanınca, özellikle altcoin piyasasında tüm gözler XRP fiyatına çevrildi. Kurumsal yatırımcıların da etkisi ile XRP ürünlerine bir hafta içinde yaklaşık 33 milyon dolar aktarılması dikkatlerden kaçmadı. Bu gelişmeler, XRP yatırımcıları kadar diğer altcoin projelerine yatırım yapan kullanıcıların da radarına takıldı. 

  XRP Popülerliği Artıyor

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı Raporu’ndaki veriler, XRP yatırımlarının perde arkasını da ortaya çıkardı. Raporda pek çok altcoin projesinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı geçen hafta, son dönemin en iyi ve verimli haftası olarak nitelendirildi. 

  Kurumsal fonlara akan miktarlar da kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürmeye yetti. Her ne kadar altcoin piyasasında genel anlamda yeni ve olumlu bir piyasa hareketliliği görülse de XRP bu alanda öne çıkmayı başardı. Lider kripto para birimi BTC dışında altcoinlerde önemli fon alımları XRP ürünlerinde gerçekleşti.

  XRP Fiyatı Yükselir Mi?

  Kripto para yatırımcıları geçtiğimiz dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan XRP fiyatının geleceğini merak ediyor. Popüler kripto para analistleri, coinin geleceği konusunda en belirgin unsurun Ripple ve SEC arasındaki davadan çıkacak sonuca bağlı olduğunun altını çiziyor. 

  Kripto para topluluğunun en popüler yatırım tercihlerinden biri olan XRP kripto para birimi de son rallisi ile yerini sağlama almaya başladı. En değerli kripto para birimleri listesinde rakiplerini bir bir geçen XRP yatırımcısına kazandırmaya devam etti. Analistler, bu yükseliş trendinin devam edeceğini düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle