Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Ekim 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) direnç seviyesine yakın bölgeden fiyatlanırken altcoinlerde inişli çıkışlı hareketler görülüyor. Kripto para yatırımcıları, bir sonraki hamleyi öngörebilmek için son dakika gelişmelerine odaklandı.

  25 Ekim 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ernst & Young Küresel Blokzinciri Lideri Paul Brody, kurumsal yatırımcının BTC’ye olan ilgisini yorumladı. Brody, şu anda piyasanın ciddi şekilde baskılandığını asıl yükselişin spot BTC ETF onayından sonra başlayacağını iddia etti.

  Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, önümüzdeki 1 yıl içinde piyasaya 14,4 milyar dolar giriş olabileceğini belirten bir rapor yayımladı. Uzmanlara göre spot BTC ETF’i onaylanırsa mevcut seviyeden yüzde 74 oranında artış olması muhtemel görülüyor.

  Kripto para destekçisi Cathie Wood’un yatırım şirketi ARK Invest’in, son 2 gündür kripto para odaklı şirketlerin hisselerini satması kafalarda soru işareti bıraktı. Wood, geçtiğimiz hafta spot BTC ETF’lerinde ilk sırada yer aldıklarını ve SEC’in kendi fonuna onay vereceğini öne sürmüştü.

  FTX’in iflası ile birlikte batan BlockFi kripto kredi platformu geri döndü. Şirket iflastan kurtulduğunu ve yatırımcılara ödeme yapacağını duyururken FTX borsasının da benzer şekilde geri dönüş yapabileceği iddia edildi.

  BitMEX kurucusu Arthur Hayes, BTC için 1 milyon dolarlık fiyat tahmininin arkasında durdu: “Altın ve özellikle Bitcoin bu savaş ve enflasyon korkusu ortamında ön plana çıkacak ve yükselecektir.”

  Dev kripto para borsası Binance, teknik arıza yüzünden çekim işlemlerini askıya aldı. Kullanıcıları endişelendiren gelişmeyle ilgili CZ, “Teknik sorun, yazılım hizmeti sağladığımız yerle ilgili… Tüm fonlar güvendedir.” dedi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki hızlı yükseliş, bugün hız kesse de kripto para piyasasının olumlu sinyaller vermesi yatırımcıları memnun ediyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle