Kripto Para

ABD seçimlerinde kripto para bağışları kabul edilecek

  Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), son açıklamasında herhangi bir kripto para birimi bağışını doğrudan nakde çevireceğini duyurdu. Cumhuriyetçiler, ABD seçimlerinde kripto para bağışlarını kabul edeceklerini açıkladı…

  ABD’de Cumhuriyetçiler, kripto para birimleri kullanılarak yapılan bağışları kabul edeceklerini açıkladı. Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), hangi kripto para biriminde olursa olsun yapılan bağışı doğrudan nakde çevireceklerini duyurdu. Cumhuriyetçilerin ABD seçimlerindeki kampanyalarında yetkililer, kripto para bağışlarını kabul etmeye başlayacak. 

  Geçmişte ABD seçimlerine giren bireysel siyasi adayların kripto para birimleri ile yapılan bağışları kabul ettikleri biliniyor. Ancak bunu ilk defa federal düzeyde yapan parti komitesi, Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC) oldu. Finans kurallarını test edebilecek bir hareket hazırlayan komitenin bu duyurusu kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. 

  Kripto Para Bağışları Nakde Çevrilecek

  NRCC, ABD’de Temsilciler Meclisi’ne Cumhuriyetçi adayları seçmeyi amaçlayan bir grup GOP (Grand Old Party) kongre üyesi olarak tanımlanıyor. Böylelikle seçimlere giren adaylara mali yardım, teknik yardım ve diğer destekler verilerek seçim sürecinde yardımcı olunuyor. NRCC’nin hesaba ödeme yapılmadan önce kripto paraların hemen dolara çevrilmesi için BitPay’i kullanacağı öğrenildi.

  Ödeme işlemcisi BitPay sayesinde NRCC, bağışlanan kripto para birimini elinde bulundurmayarak artık bireysel bağışçılardan 10 bin ABD dolarına kadar olan bağışları kabul edebilecek. Ayrıca bu kapsamda kripto para transferleri için yılda 100 ABD doları maksimum seviye sınırını da ekarte edebilecek. 

  Kripto Para Bağışları Kabul Ediliyor

  Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NRCC Başkanı ve cumhuriyetçi meclis üyesi Tom Emmer dikkat çekici bir değerlendirme yaptı: “Nancy Pelosi’nin sosyalist gündemini durdurma ve Meclis çoğunluğunu geri alma misyonumuzu ilerletmek için mümkün olan her yolu izlemeye odaklandık. Bu yenilikçi teknoloji Cumhuriyetçilere başarılı olmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları sağlamaya yardımcı olacak.”

  ABD seçimlerinde kripto para bağışlarını kabul eden isimler arasında 2015 yılında Joe Biden da vardı. Eski Demokrat başkan adayı olan Andrew Yang, kripto bağışlarını kabul eden ilk bireysel politikacı olmuştu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle