Tesla’nın BTC konusunda “asıl amacı” ne?

  Anonim bir kripto para analisti olan CroissantETH, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın “asıl amacını” ortaya çıkardığını iddia etti. Anonim analiste göre Tesla tüm bu olaylar başlamadan önce kendi Bitcoin (BTC) ağ düğümünü başlattı.

  Kripto para piyasası Mayıs ayı ortalarında deprem yerine döndü. Yaşanan büyük sarsıntıda Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in bu seviyeye kadar gerilemiş olmasında, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalarının da etkisi olduğu düşünülüyor. Ortaya atılan yeni iddialara göre Elon Musk, piyasanın altını üstüne getiren bu açıklamalarını tamamen bir plana bağlı ve bilinçli olarak yapmış olabilir.

  Tesla, Elon Musk ve Bitcoin

  Bilindiği üzere 2021’de elektrikli otomobil şirketi Tesla 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı yaptı. Ardından şirket, bazı model araçların satışında Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Bu durumlar üst üste düşünüldüğünde, Elon Musk’ın ve Tesla’nın Bitcoin’i haliyle olumlu bir noktada konumlandırdığına işaret ediyordu. Ancak bu açıklamadan 1,5 ay sonra Elon Musk, BTC madenciliğinde fosil yakıt kullanıldığını duyurdu ve Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağını açıkladı. Ardından Musk, Twitter’da Tesla’nın BTC’lerini satabileceğini ima etti.

  Musk’ın bu açıklamaları piyasadaki büyük depremin ilk sarsıntıları oldu. Bu açıklamalar sonrası her ne kadar Çin’den gelen olumsuz haberler ile düşüşler derinleşmiş olsa da hala birçok kişi bu düşüşlerde baş sorumlu olarak Elon Musk’ı işaret ediyor. Ortaya atılan yeni iddialara göre Musk, tüm bunları bir planın parçası olarak yaptı. Anonim bir kripto para analisti olan CroissantETH, Elon Musk’ın “asıl amacını” ortaya çıkardığını iddia ediyor.

  Bulgulara Bakıldığında Analist Haklı Olabilir

  Yakın zamanda Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olan Daymak bir aracını tanıttı. Daymak, BTC madenciliği yapabilen bir elektrikli araç tanıtımıyla piyasanın gündemine geldi. Öte yandan Tesla’nın ise en büyük gelir kaynaklarından birinin yenilenebilir enerji olduğu biliniyor. Hatta Tesla’nın bu gelir kaynağı elektrikli araç üretiminden de eski. Öte yandan Tesla sıfır karbon emisyonlu araç satışlarıyla bu alanda da sektörde çoktan adını duyurdu. Anonim analist, Tesla’nın kendi BTC ağ düğümünü çalıştırdığını iddia ediyor. Bulgular göz önüne alındığında analist haklı olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle