Altcoin yatırımcısına uyarı! Boğa sezonu bu tarihte başlıyor

  Ünlü kripto para analisti Jason Pizzino, kripto para dünyasındaki son durumu değerlendirdi. Uzman isim, Bitcoin (BTC) halving döngüsünden yola çıkarak altcoin sezonunun ne zaman başlayabileceğini açıkladı.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki geri çekilme bazı altcoin projelerinde sert satışları beraberinde getirdi. Piyasada mevcut durum bu şekildeyken yatırımcılar boğa koşusunu beklemeyi sürdürüyor. Büyük altcoin rallisi için geri sayım devam ederken uzmanlardan çeşitli tahminler gelmeye devam ediyor.

  Popüler kripto para analisti Jason Pizzino, kripto para piyasasındaki beklentilerini açıkladı. Ünlü analist, altcoinlerde asıl rallinin henüz başlamadığını mevcut yükselişlerin sadece hazırlık aşaması olduğunu belirtti. Altcoin uzmanı, tarihsel verilerden yola çıkarak geçek altcoin sezonunun hangi tarihte başlayacağını takipçilerine duyurdu.

  Altcoinler Bu Tarihte Boğa Sezonuna Başlayacak

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden Jason Pizzino, kişisel Youtube kanalından yeni bir video yayınladı. Uzman isim, BTC’nin her dört yılda bir gerçekleşen blok ödülü yarılanması (halving) verilerine odaklandı. Bu verileri göz önünde bulunduran Pizzino, altcoin piyasasını etkileyecek rallinin 2024 Ekim civarında başlayacağını iddia etti.

  BTC halving döneminde madencilerin çıkardıkları blok başına aldıkları ödül yarıya indirilmiş oluyor. Kripto para sektörü, bir sonraki halving olayının Nisan 2024’te gerçekleşmesini bekliyor. Jason Pizzino, altcoin fiyatlarındaki mevcut yükselişlerin, yatırımcıların beklediği altcoin sezonu olmadığını vurguladı.

  ETH Fiyatında Yüzde 14 Bin Yükseliş Potansiyeli

  BTC grafiğini değerlendiren Pizzino, altcoin sezonunun henüz gelmediğini belirtirken “Mevcut veriler hepsi için en büyük kazançların yolda olduğunu gösteriyor. Bu temelde piyasada henüz görmediğimiz büyük kazançların habercisi.” ifadelerini kullandı. Tecrübeli analist, beklenen altcoin sezonu geldiğinde hangi projelerin kâr bakımından öne çıkacağı sorusuna yanıt verdi.

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) vurgusu yapan Pizzino, ETH için iki döngü olduğunu ve bunlardan birinin 2020’de yüzde bin 300 olarak gerçekleştiğini söyledi. Uzmana göre ETH ikinci yükselişini önümüzdeki altcoin sezonunda gerçekleştirecek. Pizzino’nun ETH fiyatındaki yükseliş beklentisini yüzde 14 bin olarak açıklaması yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle