Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında beklenen yükseliş bir türlü gelmezken, son dönemde Bitcoin (BTC) grafiğindeki pozitif sinyaller dikkat çekiyor. Küresel piyasalarda risk iştahının yeniden artması da kripto paralardaki yükseliş hareketini destekliyor.

  24 Ekim 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  JP Morgan Chase’in başkanı Daniel Pinto’dan çarpıcı kripto para açıklaması geldi: “Gerçek şu ki, şu anki kripto para birimleri yaşanan olayların şemasıyla alakasız olan küçük bir varlık sınıfı haline geldi. Ama teknoloji, kavramlar, muhtemelen orada bir şeyler olacak; sadece şu anki haliyle değil.”

  BTC .com tarafından duyurulan verilere göre Bitcoin madencilik zorluğu yaklaşık yüzde 14 oranında artış yaşadı. Buna paralel şekilde, Bitcoin’in hash rate oranının da artması dikkatlerden kaçmadı. 

  İngiltere'nin yeni Başbakanı Rishi Sunak’ın kripto para dostu olması piyasa ve sektör tarafından olumlu karşılandı. Sunak’ın İngiltere Başbakanı olmasıyla yatırımcılarda regülasyonların daha pozitif geçeceği beklentisi oluştu.

  Finans dünyasının yakından takip ettiği Bloomberg anketi Bitcoin fiyatının yıl sonunda göreceği seviyeyi işaret etti. 564 finansçının katıldığı ankette BTC’nin yıl sonuna kadar 25 bin dolarlı seviyeleri görebileceği beklentisi dikkat çekti. 

  Binance CEO'su CZ, tartışma yaratan hack olayını yorumladı: “Binance, saldırının verdiği zararı sınırlamak için müdahale etti ve BNB Zinciri blok zinciri ağındaki etkinliği duraklattı. Bu şekilde Binance, fonların yüzde 90′ı saldırgan tarafından alınmasını engelleyebildi.”

  Kripto para yatırımcılarının kullandığı popüler alım satım platformu Robinhood,  AAVE ve XTZ altcoinlerini listeleme haberiyle gündeme geldi. Nasdaq’da listelenen Robinhood 2022 yılı içerisinde kripto para ağını genişletmesi olumlu karşılandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC yüzde 1 yükselişle 19.350 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 3’ten fazla değer kazanarak 1.345 dolardan fiyatlanıyor. Piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan altcoinlerde kademeli yükseliş sürüyor. BNB, ADA, SOL ve DOGE fiyatında pozitif sinyaller  görülürken XRP ise değer kaybıyla yatırımcıları şaşırtıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle