Demirörs BTC’den rekor bekliyor! Tarih bile verdi

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30 bin doların da altını test ederek piyasada var olan endişeyi daha da körükledi. Her ne kadar BTC toparlanma sinyalleri göstermiş olsa da fiyat beklentilerinin çoğu hala aşağı yönde. Ancak Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, yine de Bitcoin’in yılsonunda yeni bir rekor kıracağını düşünüyor.

  Bitcoin (BTC), Nisan ayında 64 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra BTC için fiyat beklentileri de genellikle yukarı yönlü oldu. Ancak Mayıs ayına kadar 60 bin doları test eden BTC, 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolara kadar düştü. Bu büyük çöküş, piyasada haliyle bir panik yarattı. Düşüşle birlikte fiyat beklentileri de genellikle düşmüşken, bu kez BTC 22 Haziran tarihinde 30 bin doların da altına sarktı. Bu da endişeyi artırırken, fiyat beklentilerini genellikle daha da düşürdü.

  Demirörs BTC’den Yıl Sonunda Rekor Bekliyor

  Yine de BTC fiyatı ile ilgili yukarı yönlü beklentiye sahip olan isimler var. Bunlardan biri olan Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, Bitcoin’in yılsonunda yeni bir rekora imza atacağını düşünüyor. Bloomberg yayınına katılan Meltem Demirörs, yaptığı açıklamasında mevcut piyasada gidişatın aşağı yönlü göründüğünü dile getirdi. Demirörs, yine de buna rağmen Bitcoin’in 2021 sonunda yeni rekor seviyesine ulaşacağını düşündüğünü dile getirdi.

  Demirörs BTC Fiyatı İçin İyimser

  Bloomberg canlı yayınına katılan Demirörs, konuya ilişkin olarak “Bitcoin fiyatının yılsonunda tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşacağı konusunda iyimserim” ifadelerine yer verdi. Demirörs, öte yandan açıklamalarında artık yatırımcıların stablecoinlere yönlenmeye başladığını da ifade etti. Demirörs, yatırımcıların bu yöneliminin nedenlerine de değindi. CSO’ya göre yatırımcılar, piyasadaki düşüş eğiliminden ve volatiliteden dolayı artık tercihlerini stablecoin gibi alternatiflerden yana kullanmaya başladıklarını ifade etti.

  “İnsanlar nakde döndü ama yatırımları hala zincir üstünde”

  Meltem Demirörs, stablecoin birikimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını vurguladı. Sonrasında ise Demirörs “İnsanlar nakde döndü ama yatırımları hala zincir üstünde” sözlerini dile getirdi. Demirörs, piyasanın yeniden pozitif bir görünüm kazanabilmesi için, tekrar yüklü yatırımların gelmeye başlaması gerektiğini de ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle