Ünlü isim açıkladı! Bu altcoin BTC ve ETH'yi geçecek

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü kripto para geliştiricisi, Cardano’nun Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) geride bırakacağını söyledi.

  Cardano projesinin arkasındaki firma olan Input Output Global (IOG) CEO’su Charles Hoskinson önemli açıklamalar yaptı. Popüler blok zinciri Cardano hakkında cesur tahminlerde bulunan uzmanın açıklamaları dikkat çekti. ADA geliştiricisine göre Cardano, dünyanın en büyük kripto para birimi olacak.

  Cardano’nun bu başarısının arkasındaki sebepleri açıklayan Hoskinson, merkezi olmayan karar alma ve zincir yönetim taahhüdüne dikkat çekti. Bu özelliklerin ADA coin için muhteşem bir başarı getireceğine inanan Hoskinson, “İşte bu bizim için zorlu bir görev ve bu yüzden Cardano’nun muhtemelen dünyadaki en büyük kripto para birimi olacağını düşünüyorum” dedi.

  Dünyanın En Büyük Kriptosu ADA Olacak

  Cardano hakkında pozitif açıklamalar yapılmış olsa da bu projenin piyasadaki konumunu iyi analiz etmek gerekiyor. Nitekim Cardano, Pazar değeri açısından BTC ve ETH değerine kıyasla çok geride konumlanıyor. Cardano 9.08 milyar dolarlık güncel piyasa değeriyle kripto para dünyasında en büyük 7. kripto para birimi konumunda.

  BTC’nin piyasa değeri ise 506.21 milyar dolarla zirvede yer alıyor. Öte yandan en büyük ikinci kripto para birimi ETH ise 198.07 milyar dolar piyasa değerine sahip. Cardano’nun değerleme açısından rakiplerinden çok geride olmasına rağmen Charles Hoskinson gelecek adına iddialı konuşmalar yapıyor.

  Hoskinson’un Tahminleri Dikkat Çekti

  Cardano kurucusuna göre BTC ve ETH verimsiz yönetim modelleri yüzünden gelecekte bu konumlarını kaybedecek. Hoskinson, ADA coinin uzun vadede bu projeleri geride bırakacağını iddia ediyor. Ünlü kripto para girişimcisi, BTC’nin zayıflığını statik tasarımına bağladı. BTC’nin 13 yıldır hiç değiştirilmediğini hatırlatan uzman bunun ileride sorun yaşatacağını düşünüyor.

  Cardano’nun ileride sadece bir kripto para birimi değil daha fazlası olacağını vurgulayan Hoskinson şunları söyledi: “Cardano’nun yeni bir dijital ulusun, yeni bir toplumun omurgası olacağını düşünüyorum. Nihayet birbirimize tekrar güvenmeye başlayabileceğimiz, kötü olma yerine kötü olamaz durumuna geçtiğimiz bir yer.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle