Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Mart 2021

  Kripto para piyasasında yine hareketli bir gün geride kalırken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında beklenen yükseliş gelmedi. BTC boğalarının yeterli desteği bulamaması sebebiyle Bitcoin fiyatında düşüş gözlemlendi.

  Altcoinlerde de buna paralel olarak tüm önde gelen kripto para birimleri kana bulandı. Sadece THETA yükselen grafiği ile dikkat çekerken günün kripto para özetini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında şirket avukatlarının Bitcoin’e yönelik belge talebini reddetti. Bunun yanı sıra Almanya’nın en büyük bankalarından Deutche Bank analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı hakkında yeni bir rapor yayınladı. Bitcoin’in göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir piyasa haline geldiğini vurgulayan analistlerin bu açıklamaları kripto para topluluğunda dikkatlerden kaçmadı. 

  Norveç Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin üretim ve kullanım maliyetlerinin çok yüksek olduğunu dile getirdi. Bu gelişmeler ile birlikte hareketli bir gün geçiren Bitcoin’in grafiği hakkında paylaşımlar yapan uzmanlar, lider kripto paranın fiyatında yükseliş trendinin devam ettiğini söyledi. Yerli kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden Şant Manukyan, Bitcoin fiyatındaki beklentilerini paylaştı.

  Altcoin piyasasında ise Ripple, yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor. XRP fiyatı, özellikle SEC davasında şirket avukatlarının yaptığı açıklama ve mahkemeye sundukları belgelerin ardından hızlı bir yükseliş trendine girmişti. Ancak bugün düşüş gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı. THETA ağında Google, Sony, Binance, Samsung, Blockchain.com ve Gumi gibi büyük isimlerin yer alması, bu projeye duyulan güveni arttırdı. Son güncellemesiyle birlikte dikkatleri çeken THETA fiyatında hızlı bir yükseliş gözlemlendi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Gün içinde en yüksek 55 bin 446 dolara kadar çıkan Bitcoin fiyatında kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yüzde 3 oranında kayıp gözlemleniyor. BTC fiyatı 55 bin 257 dolar seviyesine kadar gerilerken önde gelen altcoinlerde de düşüş trendini tetikledi. ETH, BNB, ADA, DOT ve XRP kayıp yaşarken sadece THETA yüzde 16 oranında değer artışı ile güne damgasını vuran kripto paralardan biri oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle