Stablecoin rezervleri rekor kırdı! Bu ne demek?

  Kripto para piyasalarının geleceği adına yapılan tahminlerde önemli bir rol oynayan stablecoin verileri, piyasada gelecek dönemde bir hareketlilik yaşanacağının sinyallerini veriyor. Borsalarda rekor seviyelere ulaşan stablecoin rezervleri ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde Bitcoin (BTC) çift yönlü fiyat dalgalanmalarıyla piyasanın da dalgalanmasına yol açıyor. Haftaya 50 bin doların üzerinde giriş yaptıktan sonra geri çekilen ve 50 bin dolardan daha sonra ret yiyen Bitcoin, hafta boyunca 47 bin dolar çevresinde fiyatlanarak konsolide oldu. Ancak piyasada, geleceğe yönelik tahminler yapılmasını sağlayan zincir üstü veriler, yakın vadelerde piyasada bir hareketlilik yaşanabileceğinin sinyallerini veriyor. Zincir üstü verilere göre borsalardaki stablecoin rezervleri rekor seviyelerine ulaştı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Borsalardaki Stablecoin Rezervleri Rekor Seviyesine Ulaştı

  Kripto para ve Blockchain analiz platformu CryptoQuant, 26 Ağustos tarihinde bir blog gönderisi paylaştı. CryptoQuant verilerine göre kripto para borsalarındaki stablecoin rezervleri rekor seviyelerine ulaştı. Bu değerler, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19,22 milyar dolar kaydedildi. Ortaya koyulan veriler sonrası açıklamalarda bulunan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu verilerin iki farklı yönde farklı sonuçları olabileceğini iddia etti. Ju, 27 Ağustos tarihinde Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla konuyu değerlendirdi.

  Ünlü CEO Bir Senaryo İçin Endişeli

  Konuya ilişkin olarak fikirlerini paylaşan Ki Young Ju, stablecoin rezervlerinin rekor kırmasının 2 farklı sonucu olabileceğini düşünüyor. Ju konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Son zamanlarda borsalara 1,7 milyar dolar değerinde stablecoin aktarıldı. Borsalar, stablecoin rezervlerini teorik olarak 2 nedenden dolayı artırıyor. İlki, kullanıcı talebi üzerine kripto varlık satın almak, ikincisi ise kullanıcıların düzeltme öncesi çekim taleplerine hazırlanmak. Umuyorum ki burada ilk senaryo geçerlidir.”

  Ki Young Ju Uzun Vade İçin Olumlu Düşünüyor

  Belirttiği iki senaryodan biri için endişeli olan Ki Young Ju, aslında bu senaryo için kısa vadede endişeleniyor. Ju, uzun vadede stablecoin rezervlerindeki artışın piyasa için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Ju’nun ifadeleri şöyle:

  “Her iki durumda da itibari para kripto varlıklara dönüştürüldüğü için uzun vadede olumlu sonuç vereceğini düşünüyorum. İtibari para yerine stablecoinler ile kripto varlık satın almak çok daha kolay.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle