Bitcoin fiyatında 400 bin dolarlık tahmin dikkat çekti

  BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında yeni tahminlerde bulundu. Paul, önümüzdeki iki yıl içinde BTC’nin 10 katın üzerinde kazanç sağlayabileceğini belirtti…

  Kripto para sektörünün en çok dikkat çeken isimlerinden biri olan BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul, yine topluluğun gündemine girmeyi başardı. Ünlü blockchain yatırım firması yöneticisi, Twitter’daki yaklaşık 150 bin takipçisi için yeni bir Bitcoin (BTC) fiyat tahmini yaptı. 

  Boğa piyasasının 2022’nin sonuna kadar sürebileceğini söyleyen Ari Paul, Bitcoin’in şu anki 39 bin 300 dolarlık fiyatı üzerinden %153 ile %915 arasında büyüyeceğini kaydetti. Bitcoin fiyatında çok çarpıcı ve dikkat çekici bir tahmin yürüten CEO şunları ifade etti: “Zaman açısından tahminimce 9-22 ayımız var. Fiyat açısından tahminimce BTC, boğa koşusunu 100 bin - 400 bin dolar arasında bitirecek.”

  Bitcoin’de Uzun Vadeli Yükseliş Beklentisi

  Bitcoin boğası Raoul Pal ile gerçekleşen sohbetinde Bitcoin‘de uzun vadeli yükseliş düşüncesine sahip olduğunu hatırlatan ünlü ismin bu açıklamaları dikkat çekti. Kripto para topluluğunun gündemine oturan Paul, şunları aktardı: “Bu yüzden, eğer bu boğa piyasası kendisinden önce gelenlere benziyorsa genel olarak tüm paralar muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Ve bu geçmişte her seferinde oldu.”

  BlockTower Capital yönetici ortağı, aşırı açgözlülük belirtileri arayışında olduğunu söyledi: “Genelde, aldığınız geleneksel pazarlarda bu meydana gelme eğilimindedir. Temelde, düşük kaliteliler liderden daha iyi performans gösterir. Ve bunun nedeni, insanların risk toleransının artmasıdır. Bir de açgözlülük unsuru vardır. Bitcoin 5 kat artıyor, insanlar artık zengin. Bir sonraki 5x’lerini arıyorlar.”

  Bitcoin Fiyatında Patlama Ne Zaman Olacak?

  Ari Paul, Bitcoin fiyat tahmini hakkında “Zamanlama piyasası son derece zordur. Neredeyse hiç kimse bunda gerçekten iyi değil.” dedi. En iyi stratejinin boyanın kurumasını izlemek olduğunu söyleyen Paul son olarak şunları aktardı: “Bu boğa koşusunun sonuna kadar bir satın al ve tut stratejisine geçmek zor olacak. Aktif trader’lar için, zamanlama ve rotasyonla çok sayıda alfa eklemek kesinlikle mümkündür, ancak hataların fırsat maliyeti yüksektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle