Ünlü yatırım firması kurucusundan çarpıcı ETH fiyat tahmini

  Son dönemde hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken lider altcoin Ethereum (ETH), yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Dijital varlık yatırım firması Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar ETH fiyat tahmini ile gündeme geldi. 

  Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan konsolidasyon süreci, altcoin sezonunu tetikledi. Altcoin fiyatlarında hızlı yükselişler meydana gelirken pek çok kripto para projesinde tüm zamanların en yüksek seviyeleri (ATH) görüldü. Bunlar arasında zirvede yer alan Ethereum (ETH) da yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralardan biri oldu.

  Dijital varlık yatırım firması Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un en son ulaştığı rekor fiyat seviyesi tahmininden sonra yeni tahmini ile kripto para basınında yer aldı. Topluluğun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Kaspar şimdiki tahmininde Ethereum’un yaklaşık beş ay sonraki fiyatının 8 bin dolar ile 10 bin dolar arasında olacağını söyledi. 

  Ethereum’da Proof of Stake Aşamasına Geçiş

  Kripto para basınına konuşan Kaspar, Ethereum ağında yapılacak güncelleme sonrasında proof of stake aşamasına geçişe dikkat çekti. Kaspar’a göre bu geçiş Ethereum fiyatında yeni bir fiyat rallisini teşvik edecek. Güncellemenin ardından Ethereum’un 1 trilyon dolarlık piyasa değeri kategorisinde Bitcoin’in yanında alacağını söyledi.

  Kaspar Ethereum ağındaki bu güncelleme hakkında şunları aktardı: “Blok doğrulama için proof of stake aşamasına geçiş, karbon emisyonlarını % 99,9 oranında azaltarak Ethereum’u yeşil bir teknoloji haline getiriyor. Dolayısıyla, tek başına ağdaki bu iki güncelleme, Ethereum’u trilyon dolarlık bir piyasa değerine itebilir. Bu, Bitcoin’in piyasa değerine eşit seviyede olduğu için Ethereum’u 8 bin ila 10 bin dolar arasında yapacaktır.”

  Ethereum’a Kurumsal Talepteki Artış 

  Ağ güncellemesinin ardından Ethereum’un daha az enerji tüketeceği öngörüldüğü için kurumlar tarafından da cazip bir hale gelecek. Kaspar, bu güncelleme sonrasında kurumsal yatırımcıların dijital varlığı benimsemeye yönlendireceğine inanıyor. Lider altcoine ilgi duyan daha fazla kurumla birlikte Kaspar, fiyatın önümüzdeki yıllarda 100 bin dolara ulaşabileceğini de düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle