BTC kritik direnç seviyesine dayandı! Ünlü analistten düşüş tahmini geldi

  Kripto paralarda başarılı tahminleriyle tanınan Rekt Capital’den yatırımcıları korkutan tahminler geldi. Bitcoin (BTC) fiyatında ağustos ayında düşüş bekleyen usta analist, altcoinlerde ise önemli öngörülerde bulundu. Rekt Capital’in BTC ve altcoin tahminleri kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü.

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı anonim analistlerden biri olan Rekt Capital yine dikkat çeken tahminleriyle gündeme geldi. Daha önceden başarılı tahminlerde bulunmasıyla adını duyuran ünlü analist, BTC ve altcoinlerde düşüş bekliyor. Uzmanın bu görüşüne göre düşüş sinyallerinin gerçekleşmesi durumunda BTC fiyatı 24 bin dolarlı seviyelere kadar gevşeyebilir.

  BTC’de İki Farklı Düşüş Senaryosu

  Haftalık BTC grafiğini yorumlayan başarılı analist “Potansiyel düşüş kırılması oluşuyor. Eğer yaklaşık 29 bin 250 dolar direnç olarak hareket edecek olursa bu ayı ayrışmasının gerçekleşme ihtimali daha yüksek olacak.” paylaşımında bulundu. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda ağustos ayındaki beklentilerini sıralayan analist “Blok ödülü yarılanması öncesi yıllara (2015 ve 2019) bakıldığında, blok ödülü yarılanmasından önceki Ağustos aylarında hep düşüş olduğu görülüyor. Ne de olsa 2023 şu anda blok ödülü yarılanması öncesindeki yıl” dedi.

  BTC Fiyatında 29 Bin 250 Dolar Çok Kritik

  Usta analiste göre BTC 2016 Ağustos’taki düşüşünü tekrarlayacak olursa fiyat mevcut seviyeden yüzde 18 düşüş yaşayabilir. Rekt Capital konuyla ilgili açıklamasında “BTC yaklaşık 24 bin dolara düşebilir. Ya da Ağustos 2019’daki düşüşünü tekrarlarsa fiyat yaklaşık yüzde 4 düşüşle yaklaşık 28 bin dolara kadar düşebilir.” ifadelerini kullandı. Tecrübeli analiste göre BTC’deki iki düşüş senaryosu altcoin piyasasında daha sert düşüşlere neden olabilir.

  Rekt Capital, geçmiş verilere baktığında BTC’de düşüş olabileceğini ancak bunun kesin gerçekleşeceği anlamına gelmediğini vurguladı. Popüler analist, BTC’de kritik olan 29 bin 250 doların üzerindeki hareketlerde düşen direnci kırıp yükseliş trendine gireceğini söyledi: “BTC fiyatı destek olarak yaklaşık 29 bin 250 doları geri geçer ya da RSI düşüş trendini kıracak olursa düşüş senaryosu geçersiz olacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle