Ünlü yazar: BTC bir oyun gibi, hiçbir değeri yok!

  Dünyanın tanınmış yazarlarından Nassim Taleb, Bitcoin hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. BTC’nin spekülatif ve saadet zinciri olduğunu öne süren Taleb, bazı kripto para yatırımcılarından tepki çekti…

  CNBC kanalının popüler ekonomi programına konuk olan dünyaca ünlü yazar Nassim Taleb, Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimleri değerlendirdi. BTC’nin güvenli bir liman olduğu kripto para uzmanları tarafından dile getirilmişken, Taleb bu görüşe katılmadığını belirtti. 

  Enflasyona karşı koruma konusunda başarılı performansı ile övülen Bitcoin’in enflasyon ile hiçbir alakası olmadığını belirtti. Nassim Taleb, bu konudaki görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Bitcoin fiyatı hiperenflasyon varken bile sıfıra gidebilir. Bugün Bitcoin olur, yarın başka bir şey olur ve bunlar gelip giderler. Bunların, iddia ettikleri şeylerle sistematik bir ilişkisi yok.”

  “Enflasyondan Korunmak İstiyorsanız Arazi Alın”

  BTC’nin iyi bir altyapısı ve geleceği olan bir sistemi bulunduğunu söyleyen ünlü yazar, buna rağmen ekonomik açıdan herhangi bir bağlantısının olmadığını kaydetti. Enflasyondan korunmak isteyenlere çok çarpıcı tavsiyelerde bulunan yazar, yatırımcılar için en iyi seçeneğin gelecekte getiri sağlayabilecek şeyler olduğun söyledi.

  BTC destekçileri ve bazı kripto para yatırımcıları Taleb’in bu görüşlerine tepki gösterirken ünlü yazar şunları aktardı: “Eğer enflasyondan korunmak istiyorsanız bir arazi satın alın, zeytin yetiştirin. Fiyatı düşerse elinizde en azından zeytinyağı olur. Fakat Bitcoin’in bir bağlantısı bulunmuyor.” Ünlü yazara göre BTC çok volatil olduğu için spekülatif bir araç haline geldi.

  “Bitcoin Bir Oyun Gibi”

  Siyah Kuğu kitabıyla tanınan ünlü yazar Nassim Taleb, Bitcoin’in asla fiat paranın yerine geçemeyeceğini belirterek onu bir oyuna benzetti: “Bugün yüzde 5, ayda yüzde 20 oranında artan ya da azalan bir şey para birimi olamaz. Bu yüzden başka bir şeydir. Oyun gibi. Gerçekten hiçbir şey değil. Başka bir oyun yaratıp para birimi diyebilirsiniz.” Nassim Taleb bir dönem BTC aldığını ancak daha sonra sattığını itiraf etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle