Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Mayıs 2022

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı hareketler devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında tam pozitif sinyaller görülüyor derken gelen satış baskısı yatırımcıları endişelendiriyor.

  20 Mayıs 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen olumsuz gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Piyasadaki belirsizlik sürerken İsveç Merkez Bankası Riksbank, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para olmadığını vurguladı. Açıklamada, Bitcoin’in fiyatı volatilitenin yüksek olması sebebiyle para olarak kabul edilemeyeceği belirtildi. 

  Binance CEO'su Changpeng Zhao, Terra yöneticilerini ağır şekilde eleştirmesiyle dikkatleri üzerine çekti: "Burada bir dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum. Kusura bakmayın ama bu tamamen aptallık" diyen CZ, UST'nin dolara olan sabitliği yüzde 5 düştüğünde rezerv satışı olsaydı bu senaryonun yaşanmayacağını söyledi. 

  Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü adamı Bill Gates, sosyal medyada soru cevap etkinliğine katıldı. Bill Gates, herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadığını açıklarken sadece değerli bir işlevi olan varlıklara yatırım yaptığını söylemesiyle dikkat çekti. 

  ABD merkezli dev banka Goldman Sachs analistleri yeni bir rapor yayınladı. Bitcoin ve kripto para piyasasındaki son düşüşün ABD’nin toplam harcamaları üzerindeki etkisine bakılan raporda bunun muhtemelen çok düşük seviyede kalacağı belirtildi. Bu rapor, kripto basınında geniş yankı buldu.

  Popüler kripto para borsası BitMEX, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’daki yatırımcıların kripto parayla ilgili eğilimlerini gösteren bir rapor yayımladı. Raporda, Avrupa’daki aileler kripto paraları portföyü çeşitlendirmenin bir yolu olarak gördüğü belirtildi. 

  Altcoinlerde ise Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Proof of Work sisteminden Proof of Stake'e geçişte sona geldiklerini söyledi. Buterin, en fazla 1-2 aylık gecikmenin olabileceğini ifade ederken bu açıklamalar ETH fiyatındaki düşüşe engel olamadı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine bakıldığında BTC fiyatı yüzde 4 düşüşle 29.135 dolara kadar geriledi. ETH başta olmak üzere popüler altcoinlerdeki satışlar hız kazanıyor. BNB ve XRP’deki kademeli düşüş devam ederken ADA ve SOL coin fiyatlarında yüzde 6’yı geçen değer kaybı yatırımcıları korkutuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle