BTC’den çıkan para altına akıyor! Uzmanlar uyardı

  ABD merkezli dev yatırım bankası JP Morgan Chase analistleri, kripto para sektörü hakkında raporlar yayınlamaya devam ediyor. Geçen ay, BTC fiyatında 146 bin dolarlık tahmin yapan analistler, büyük düşüş beklentisinde haklı çıktı…

  ABD’li yatırım bankasına göre mayıs ayında kripto paralarda yaşanan büyük düşüş akabinde Bitcoin’e olan kurumsal ilgi azalmaya başladı. BTC fiyatında hızlı düşüş yaşanırken, kurumsal şirketler altın ETF’lerine yatırım yapmaya yöneldi. Deneyimli analistler, Bitcoin ve kripto para piyasasında kısa vadede düşüşün devam edebileceği uyarısında bulundu. 

  JP Morgan Chase yatırım bankasının baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou, son raporunda Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalara yer verdi. Söz konusu raporda Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin peş peşe gelmesi, kurumsal şirketlerin BTC yatırımına karşı duydukları ilginin azalmasına yola açtı. 

  BTC Yerine Altın ETF’leri Öne Çıkıyor 

  Deneyimli analistler, bu süreçte altın ETF’lerinin yeniden popülerlik kazandığını ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’den altına geri dönüş yaptıklarını şu şekilde ifade etti: “Bitcoin fonlarından çıkışlar olmaya devam ediyor. Altın ETF’lerine ise giriş var. Bitcoin’den, geleneksel dünyanın yatırım aracı altına olan kurumsal geçiş sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda sürekli sert düşüş ve çıkışların olması kurumsal benimsenmede bir şüphenin oluşmasına sebep oldu. Özellikle Bitcoin ve Ethereum’da…”

  Finans uzmanları aynı zamanda BTC fiyatının 60 bin dolar seviyesini aşamamasının daha büyük bir düşüş getireceği konusundaki uyarılarında haklı çıktı: “Daha önce 60 bin dolar sınırının aşılamamasının daha büyük bir düşüş getirebileceği konusunda uyarılarda bulunmuştuk. Geçtiğimiz haftaki büyük düşüş de böyle geldi.” 

  Kısa Vadede Düşüş Uyarısı

  JP Morgan Chase yatırım bankasının analistleri kripto para yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu. Özellikle son raporunda kısa vadede düşüşün devam edebileceği uyarısında bulunan analistler şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşlerin ardından istikrarlı bir fiyat gidişatı olabilir ancak bu geri çekilme için hala ‘aşırı satış var’ yorumunu yapamıyoruz. Dolayısıyla hala, muhtemel bir geri çekilme hareketi karşısında güçsüz kalıyorlar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle