Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Ekim 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılması yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Özellikle Bitcoin ETF’lerine onay çıkmasından sonra hızlı bir ralliye başlayan Bitcoin sonunda ilk hedefine ulaştı. Rekor tazeleyen Bitcoin fiyatında yeni hedeflere göz dikilirken altcoin fiyatlarında da hareketlilik yaşanıyor.

  20 Ekim 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Geçtiğimiz ayı 43 bin dolarda kapatan ve 1 Ekim'de sadece dakikalar içinde 4 bin dolar birden yükselen Bitcoin gümbür gümbür geliyor. Bugün itibariyle tüm zamanların rekorunu kıran BTC fiyatı, borsalarda 67 bin 276 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bitcoin'deki sert yükseliş, kripto para piyasa geneline yansıdı ve toplam değer tarihte ilk kez 2 trilyon 700 milyar doların üzerine çıktı.

  Kripto para destekçisi olarak bilinen Raoul Pal, piyasada, boğa sezonunun en güzel dönemine girilmek üzere olduğunu söyledi. Pal, "Eğer geçmiş ödül yarılanmalarına bakarsanız, her şeyin olup bittiği döneme girmek üzere olduğumuzu anlarsınız" ifadelerini kullanarak yatırımcıları heyecanlandırdı.

  ProShares Bitcoin vadeli ETF'inin dün işleme açılması ve gelen rekor talep ile yükselişini sürdüren Bitcoin hakkında önemli tahminler geldi. Bağımsız karşılaştırma firması Finder, sektördeki 50 uzmana Bitcoin'in bu sene sonuna kadar ve önümüzdeki 10 sene içindeki performans tahminlerini sordu.

  Uzmanların büyük bir çoğunluğu, BTC'nin kısa vadede önce 80 bin dolara ulaşmasını bekliyor. BTC bu hedefine ulaşınca bir miktar düzeltme yaparak 71 bin dolar seviyesinde yılı kapatacak. Uzmanların 5'te 1'lik kısmı ise 100 bin dolar ve üstü seviyenin görülebileceğini söyledi.

  Dünyaca ünlü Rus petrol şirketlerinin kripto para madencilik endüstrisine girmek istedikleri belirtildi. Endüstride pek kullanılmayan alev gazı ile madencilik yapmayı hedefleyen Rus şirketleri, bakanlıktan resmi onay bekleniyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 7 oranında bir yükselişle 66.735 dolarlı seviyeler görülüyor. Lider altcoin Ethereum ise yüzde 8’den fazla yükselerek 4 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Popüler altcoinlerin hepsinde yükseliş sinyalleri görülürken günün en fazla kazandıran altcoini yüzde 11 artan Polkadot oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle