Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Aralık 2022

  ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararının ardından Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda düşüş sinyalleri takip ediliyor. Volatilitenin giderek azaldığı kripto para piyasasında yeni giriş dalgası yaratacak senaryolar aranıyor.

  15 Aralık 2022 Perşembe gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Etherscan raporuna göre SHiba Inu balinaları yaklaşık 800 milyar SHIB tokene yakın hareket eden dört büyük işlem görüldü. SHIB balinalarının Binance borsasındaki cüzdana taşıdığı bu varlıkların satılacağı endişesi SHIB fiyatında düşüş hareketini hızlandırdı. 

  AllianceBlock, gizlilik odaklı yeni kripto para cüzdanını tanıttı: “Nexera ID ile kullanıcılar, projelerin ve kurumlar çok faktörlü kimlik doğrulama ile programlanabilir akıllı cüzdanlara sahip olacak.”

  Teminatsız kripto borç verme platformu Maple Finance, kurumsal şirketlerden oluşan müşteri havuzunu genişletmek için protokolün ikinci sürümü olan Maple 2.0’a geçti. Bu hamlenin kriptodaki risklerden kaçınma stratejisi olduğu belirtildi. 

  İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) Başkanı Ashley Alder, daha katı düzenlemeler istiyor: “Kripto para birimlerinin daha fazla düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. FTX gibi sektörde yer alan kripto para platformlarıyla ilgili deneyimlerimiz bize şirketlerin kasıtlı olarak kaçamak davrandığını ve kara para aklamaya izin verdiğini gösterdi.”

  Blockchain veri analiz şirketi Nansen dev borsa Binance’den son 24 saat içinde 902 milyon dolarlık net çıkış yapıldığını ortaya koydu. Binance, rezerv kanıtı raporuyla ilgili sert eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor. 

  ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in hisseleri (COIN) sert düşüş sonrası talep görmeye devam ediyor. Ark Invest, ayı piyasası devam ederken portföyüne 3,2 milyon dolarlık Coinbase hissesi daha eklediğini duyurdu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel boras verilerine göre BTC yüzde 2 kayıpla 17.553 dolardan işlem görürken ETH’de kayıplar yüzde 4’ü aşıyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesine bulunan popüler altcoinlerde değer kaybı sürüyor. BNB, XRP, DOGE, ADA ve MATIC fiyatlarında yüzde 3-4 arasında düşüşler dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle