Türk analist: “DOGE klasik bir balon”

  Ocak 2020 dönemi ile Nisan 2021 dönemleri arasında yaklaşık %4.000 oranında değer artışı yaşayan Dogecoin (DOGE), CoinShares’in CEO’su Meltem Demirörs’e göre balon. Demirörs DOGE’un “delilik” olduğunu düşünüyor.

  2021 yılında başta Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto para birimi rekor seviyelere ulaşarak dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak 2021 yılında yaşadığı değer artışları ile bir dönem Bitcoin’den bile daha popüler olmayı başaran bir kripto para birimi adını sıkça duyurdu. Dogecoin (DOGE), kripto para piyasalarında 2021’de şüphesiz ki en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi.

  Ünlü DOGE Destekçileri

  Özellikle ABD’de çok büyük bir popülarite yakalayan DOGE’un arkasında ünlü isimlerden destekler büyük oranda etkisini gösterdi. Şubat ayı başlarında Reddit’te ortaya çıkan WallStreetBets topluluk oluşumunun destekleri ile başlayan serüvende, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kilit isim haline geldi. Ayrıca NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve yatırımcı Mark Cuban da DOGE desteğini sıkça gösterdi. Ancak DOGE için herkes olumlu düşüncelere sahip değil. CoinhShares CEO’su Meltem Demirörs de o isimlerden biri.

  Demirörs: “CoinShares Olarak DOGE Alıp Satmıyoruz”

  Dogecoin şaka amacıyla 2013 yılında hedefsiz şekilde piyasaya sürüldü. Ancak ironik bir şekilde bu şaka amaçlı coin, Ocak 2020 ile Nisan 2021 dönemleri arasında yaklaşık %4.000 oranında değerini artırdı. Bu hayal etmesi bile zor değer artışları sonrasında Meltem Demirörs durumu “delilik” olarak açıkladı.

  CNBC ile röportaj gerçekleştiren Meltem Demirörs, CoinShares olarak DOGE’a “dokunmadıklarını” ifade etti. Demirörs’ün Dogecoin’e ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Bana göre klasik bir balon. Benim şirketim belirli bir sebepten ötürü Dogecoin hakkında analiz yapmıyor. Piyasada Dogecoin’e sahip değiliz, Dogecoin alıp satmıyoruz.”

  Demirörs Fikirlerinde Yalnız Sayılmaz

  DOGE son dönemlerde arkasına çok büyük bir destek rüzgarı aldı ancak Meltem Demirörs onlardan biri olmadığını açıkça gösterdi. Demirörs ile röportaj gerçekleştiren CNBC’nin, ünlü sunucusu Jim Cramer da Demirörs ile benzer düşüncelere sahip. Cramer, DOGE’un aslında kumarın eğlenceli bir versiyonu olduğunu dile getirdi. Cramer, kumarın ise desteklenmemesi ve teşvik edilmemesi gerektiğini, bu nedenle DOGE’a sıcak bakmadığını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle