Binance CEO’su: Kurumsalların BTC’ye etkisini anlattı

  Kripto para piyasasında işlem hacmine göre en büyük borsa olan Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan ilgi çekici açıklamalar geldi. Ünlü isim kripto para yatırımcılarına ve kurumsallara yönelik görüşlerini paylaştı…

  Kripto para dünyasının yakından takip edilen isimlerinden biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, sosyal medya hesabından paylaşım yapmayı sürdürüyor. Kripto para piyasasında 2 tür yatırımcı olduğunu söyleyen CZ, bunlardan biri kendi araştırmasını yaparken diğerinin sürüyü takip edenler olduğunu kaydetti.

  Kripto para sektöründeki son gelişmeleri yorumlayan uzman, dünya genelinde yaklaşık 300 milyon kripto para yatırımcısının bulunduğu tahminini yaptı. CZ’ye göre bu yatırımcılardan bazıları kendi araştırmalarını kullanarak Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini satın alıyor. Diğer yatırımcılar ise sürüyü takip eden kitleden oluşuyor. 

  Kripto Para Yatırımlarında Sürü Psikolojisi

  Kripto para yatırımcılarının ilk olarak Bitcoin ile tanıştıktan sonra Ethereum (ETH) gibi alternatif kripto paralara yöneldiklerini belirten CZ, yatırımcılar hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yatırımcıların bir kısmının spekülatif davrandığını ve neyin fiyatı yükseliyorsa onun üzerine atladıklarını dile getirdi.

  Bu tür yatırımcıların sürü psikolojisi ile hareket ettiklerini söyleyen Binance CEO’su, konuyu araştıranların sayısının daha fazla olduğuna dikkat çekti: “Sadece başkalarını, sürüyü takip eden insanlar var ve bunların sayısı, ciddi düzeyde araştırma yapanların sayısından daha çok. Bu, her yerde böyle. Medeniyet olarak gelişmişliğimiz şu an için bu kadar.”

  Kurumsal Yatırımcıların BTC Piyasasına Etkisi

  Yaklaşık 300 milyon kripto para yatırımcısı içinde kitlenin yüzde 70’inin bireysel, yüzde 30’unun ise kurumsal yatırımcılardan oluşabileceğini kaydetti. Changpeng Zhao, kurumsal yatırımcılarının son dönemde sayısının artmasıyla birlikte Bitcoin volatilitesi üzerinde etkili olmaya başladıklarına değindi.

  Kripto para dünyasının en popüler borsasının yöneticisine göre MicroStrategy gibi yüklü miktarda BTC yatırımı yapan kurumsal firmalar Bitcoin volatilitesini azaltıyor. Bunun yanı sıra Bitcoin fiyatının da ciddi oranda yükselmesini sağlıyor. Zhao, ayrıca kurumsal yatırımcı sayısında artış meydana gelmesiyle gelecekte volatilitenin illa azalacağı anlamı taşımadığını kaydetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle