Elon Musk DOGE’un kaybettirebileceğini kabullendi!

  2021 yılında özellikle Dogecoin’e (DOGE) verdiği destekler ile kripto para piyasalarında popüler bir isim haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da kendisinden hiç beklenmeyen bir paylaşımda bulundu. Musk, DOGE’u kötüleyen bir paylaşımı kabullendi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında birdenbire kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Musk’ın Twitter biyografisine “Bitcoin” yazmasıyla başlayan bu süreç, daha sonra hiç beklenmedik konumlara ulaştı. Musk, Bitcoin’e verdiği desteği Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın almasıyla göstermişti. Ancak sonrasında Musk, Bitcoin’in derin düşüşe geçmesinde de ilk kıvılcımı ateşleyen kişi olmuştu. Musk, kendisiyle özdeşleşen Dogecoin (DOGE) içinse bugüne kadar hiç kötü bir şey söylememişti. Ancak Musk, bu tutumunu da bozmuş gibi görünüyor.

  Musk Duygularını Paylaştı

  Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destek, Dogecoin’in muazzam derecelerde yükselmesini sağlamıştı. Ardından açık bir DOGE destekçisine dönüşen Elon Musk, Şubat 2021 döneminden bu yana aralıklı zamanlarla olsa da hep DOGE ile ilgili olarak olumlu paylaşımlarda bulunmuştu. Sosyal medyada MEM kültürünü sevdiği bilinen Elon Musk, DOGE ile ilgili bir MEM paylaşımına yanıt verdi. Ancak bu kez paylaşımda DOGE kötüleniyordu ve Musk da dolaylı yoldan bunu kabullenmiş oldu.

  Daha önce kendisi için “Dogefather” (DOGE’un babası) ifadesini kullanan Elon Musk, Twitter’da gelen “esprili” bir DOGE paylaşımına yanıt verdi. Twitter’da “Gelbfur” isimli bir kullanıcı paylaşımına “Doge’da çok para kaybettiğim için eşimi dark web’de satmak zorunda kaldım” notunu düştü. Elon Musk, Gelbfur’un bu paylaşımına gözyaşı döken emoji ile yanıt verdi.

  Musk Bunu İlk Kez Kabullendi

  Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Elon Musk, Twitter üzerinden neredeyse her gün MEM paylaşımlarında bulunuyor. Bu paylaşımları ile sık sık DOGE’da hareketlilik başlatan Musk, “eşini sat” (sell your wife) türündeki MEM paylaşımına da dahil oldu. Musk bu paylaşıma tepki gösterdi ve yatırımcıları uyardı.

  Elon Musk uyarısında “Çok kaybetmek istemiyorsanız, bu değişken MEM para birimine akıllıca yatırım yapmalısınız” ifadesini vurguladı. Bu da Musk’ın, DOGE’un kaybettirebileceğini kabullendiğini gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle