JINDO INU (JIND) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Kripto dünyasının yakından takip ettiği meme coinlerden olan JINDO INU (JIND), popüler diğer köpek temalı kripto paralar gibi piyasa hareketleriyle dikkat çekiyor. DOGE ve SHIB ile aynı kripto para sınıfında yer alan JIND ayırt edici bazı proje detaylarıyla öne çıkmayı başardı. Bu yazımızda uzmanların da yakın takibe aldığı JINDO INU (JIND) projesi hakkında merak edilen detayları bir araya getirdik.

  JINDO INU (JIND) nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir gibi soruların tüm yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.  

  JINDO INU (JIND) Coin Nedir?

  JINDO INU, akıllı sözleşmelere kaynak kod geliştirmesi için tasarlanan bir meme kripto para birimidir. Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde çalışan ve Dogecoin’e alternatif olarak geliştirilmiştir. Deflatioon Utility Token topluluğun sahip olduğu token olarak tanımlanmıştır. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile aynı meme kripto para birimi sınıfında yer almaktadır. Jindo köpek ırkı ise Shiba Inu’ya bir hayli benzeyen Güney Koreli bir ırktır. Bu benzerliğiyle de SHIB ve DOGE ile benzer görülmektedir.  

  JINDO INU (JIND) Projesi ve Whitepaper

  Teknik makalesinde tokenomics, yol haritası ve iletişim başlıklarında yer verilen birçok detay JINDO INU (JIND) projesini tanımlamaktadır. Üç ana bölümden oluşan bu makalede projenin amacı ve gelecek hedefleri ile piyasa bilgilerine ilişkin çeşitli detaylara yer verilmiştir. JINDO INU projesinin ana hedefi ise bu makaleye göre; projenin yönetimini ve tanıtımın doğrudan yatırımcı kontrolüne bırakılmasıdır. Buna ek olarak popülerliği ve fiyat artışını tamamen JIND ile ilgilenen yatırımcıların tanıtımları ve tercihleri üzerinden sağlamayı da hedeflemektedir. 

  Piyasada işlem gören güçlü rakipleri gibi meme kripto para birimi sınıfında yer alan JINDO INU (JIND), DOGE ve SHIB ile ciddi benzerlikler taşır. Dogecoin ve Shiba Inu ve diğerlerinin sahip olduğu şekilde değer kazanmayı hedefleyen steroidler üzerindeki meme parası olarak da öne çıkmaktadır. Web siteleri, yatırımcıları DOGE ve SHIB alımını kaçıranlar için erken girmeye teşvik etmesiyle de piyasalarda iyi bir alternatif yaratmayı başarmıştır. 

  JIND, ERC – 20 belirteci olarak tasarlanan ve takas ile NFT uygulamalarını içeren ekosistemin de temel güç kaynağı olarak tasarlanmıştır. JINDO INU (JIND) projesinin merak edilen diğer tüm detaylarına ve teknik makalesine: https://www.jindoinu.info/tokenomics resmi bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  JINDO INU (JIND) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Kripto sektöründe topluluk odaklı çalışan projelerden biri olan JINDO INU (JIND), anonim geliştiriciler tarafından piyasaya sürülmüştür. Benzer grupta yer alan diğer meme kripto para birimlerinde olduğu gibi proje ekibine dair net bilgiler bulunmamaktadır. Hali hazırda projenin amacı yönetimin ve tanıtımın tamamen yatırımcı kontrolüne bırakılması da topluluk odaklı faaliyetlerine işaret etmektedir. Benzer yapıda piyasa daha birçok farklı projeye de rastlamak mümkündür. 

  JINDO INU (JIND) Kullanım Alanları Neler?

  JINDO INU projesinin belirteci olan JIND, gelecekte JINDO Swap ve JINDO NFT tarafından kullanılacaktır. JINDO SWAP, Binance Smart Chain (BSC) zinciri üzerinde kurulmuş bir swaptır. Aynı zamanda likidite sağlıyorsa JINDO FEED tokenleri alınması da mümkündür. SWAP’ın başlatılmasının ardından JINDO FEED belirteçleri verilecektir. Öte yandan JINDO NFT, yavru köpek satın almak ve sentezlemek için JINDO tokenları ve yavruların seviyelerini yükseltmek için JINDO FEED tokenleri kullanılabilir. 

  JINDO INU (JIND) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  JINDO INU projesinin temel planı büyük bir takas ve NFT alanı yaratmaktır. Tamamen kontörlü yatırımcılarına bırakan ve topluluk odaklı çalışmasıyla da öne çıkan proje, bu tür yaklaşımlarıyla öne çıkmayı başarmıştır. Günümüzde birçok benzer proje bulunmasına karşın yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekmektedir. 

  JINDO INU (JIND) projesinin diğerlerinden ayrılmasını sağlayan ve öne çıkaran başlıca benzersiz özelliklerinden bazıları ise kısaca şöyledir:

  • JINDO takasında, sadece JINDO ekibinin incelemesini geçen tokenler likidite sağlayabilir. 
  • Yatırımcılar için daha güvenilir SWAP olacaktır. Buna ek olarak JINDO takasında, JINDFEDD tokenleri almak için JIND’i stake etme olanağı sunmaktadır. 
  • JIND belirteci aynı zamanda gelecekteki NFT Dapp’de yavru köpekler oluşturmak ve yetiştirmek için uygun yapıda tasarlanmıştır. 
  • JIND FEED ise SWAP’ın başlatılmasıyla beraber verilecek ve %100 likidite sağlayıcılara dağıtılacaktır.

  JINDO INU (JIND) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Piyasaların gözde kripto paralarından olmayı başaran JINDO INU (JIND), avantajları kadar dezavantajlarıyla da dikkat çekiyor. Yatırımcılarının bu avantaj ve dezavantajlarına göre doğru bir strateji belirlemeleri gerekecektir. JINDO INU (JIND) projesinin öne çıkan avantajlarından bazıları ise şöyledir:

  • Kullanıcılar BSC ağının akıllı sözleşmesiyle daha güvenli işlem gerçekleştirebilir. 
  • Son derece düşük masraflar ile sınır ötesi cüzdan transfer ve takas işlemleri yapılabilir. 
  • Yatırımcılara tam kontrol sağlanmıştır. 

  JINDO INU (JIND) dezavantajları:

  • Sınırlı sayıda kripto borsasında yer almaktadır. 
  • Kripto sektörünün tüm risklerinden etkilenir. 
  • Güvenlik ve siber saldırı riskleri ile karşılaşabilir. 

  JINDO INU (JIND) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Popüler birçok farklı kripto para işlem platformunda listelenen JIND, popülerlik kazanması halinde daha fazla platformda kendine yer bulacaktır. Yatırımcıların işlem gerçekleştirmeleri için ilgili borsalara erişim sağlayarak işlem gerçekleştirmeleri gerekecektir. JIND listeleyen borsalar ise şöyledir:

  • PancakeSwap 
  • CoinTiger 
  • LBANK
  • HotBit
  • CoinGecko
  • CoinMarketCap

  JINDO INU (JIND) Coin Piyasa Bilgileri

  Mevcut piyasa verilerine göre JIND maksimum 400 milyar arza sahiptir. Toplam ve dolaşan arzı eşit görülen JIND, piyasalarda oldukça düşük bir seviyeden işlem görmektedir. Mayıs 2021’de en yüksek değerine ulaşan JIND, söz konusu tarihte 0,00000003 dolar seviyesine ulaşmıştır. Takip eden dönemde ise riskli bir piyasa hareketi söz konusudur. 

  Diğer meme kripto paralarda olduğu gibi genel görünümde de kripto para piyasalarında takip edilen sert düşüşler dikkat çekmektedir. Mevcut durum ve gelecek yıllara ilişkin JINDO INU (JIND) hakkında uzman analistlerin tahminlerine analiz sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

  JINDO INU (JIND) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  JINDO INU (JIND) satın almak isteyen yatırımcıların basit birkaç adımda satın alımlarını gerçekleştirmeleri mümkündür. JIND satın alma işlemleri için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: JIND listeleyen güncel borsalara giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Kayıt adımları tamamlanır. 
  • 3. Adım: Onay sonrasında işlem için yeterli bakiye aktarılır. 
  • 4. Adım: WBNB, TCH gibi çiftler ile alım işlemleri gerçekleştirilir.
  • 5. Adım: Güvenli cüzdanlarda saklanır.  

  Özet Olarak

  Piyasalardaki benzer meme kripto para birimleri gibi topluluk odaklı ve ilgi çekici varlıklardan olan JINDO INU (JIND), benzerlerinin aksine daha güçlü hedeflerle yoluna devam etmektedir. Riski oldukça yüksek olmasına karşın kısa ve orta vadede sadece uygun pozisyonda alım yapılmalıdır. Kayıp riski yüksek olacağından projeye tüm birikimin tek seferde yatırılmasından kaçınmanız önerilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle