Kripto Para

MicroStrategy ne zaman BTC satacak?

  Dev teknoloji şirketi MicroStrategy, 2021 yılına Bitcoin (BTC) yatırımları ile damgasını vurdu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan desteğinin devam ettiğini açıkladı. Saylor, yakın zamanda BTC satmak için herhangi bir sebep görmediğini ifade etti.

  Kripto para piyasaları Mart 2020’de tüm finansal sistemler gibi ciddi bir geri çekilme yaşadı. Bu aşamadan sonra 2020 yılı boyunca kademeli bir şekilde genişleyen piyasalar, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını aşmasıyla ayaklandı ve bu ralli 2021 yılının yaklaşık ilk 5 ayında devam etti. Kripto para piyasalarının gördüğü büyük rallinin arkasında ise büyük oranda kurumsal şirketlerin sektöre yatırımlarla girmesi yer alıyor. Bu konuda ilk adımı ise Ağustos 2020’de dev teknoloji şirketi MicroStrategy atmıştı.

  Saylor’a Göre Son Gelişmeler BTC Adına “Çok İyi”

  MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı yapmasıyla birlikte sektöre daha fazla kurumsal şirket girmeye başladı. Bu durum, sektörün yaygınlaşmasına ve büyümesine de önayak oldu. Bitcoin yatırımlarına 2021 yılında da hız kesmeden devam eden şirket, bu yatırımlarıyla büyük risk aldığı yönünde birçok kez eleştirildi ve bu eleştiriler zaman zaman gündeme gelmeye de devam ediyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise uzun vadede Bitcoin’den dolayı bir risk görmüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Saylor, şirketin yakın zamanda BTC satması için bir sebep olmadığını söyledi.

  Yaptığı yatırımlarla rezervlerine 105 binden fazla Bitcoin ekleyen MicroStrategy, bu alanda dünyada lider konumda bulunuyor. Elinde en fazla BTC’yi bulunduran şirketin CEO’su Saylor, katıldığı Bloomberg programında, kripto para sektöründe son birkaç aydır yaşanan gelişmelerin BTC adına “çok iyi” olduğunu ifade etti. Saylor, şirketin uzun vadeli bir strateji izlediğini de dile getirdi.

  Michael Saylor: “Bitcoin, Mülkün Dijital Versiyonudur”

  Şirketin ilk BTC yatırımı yaptığı Ağustos 2020’den bu yana kağıt üstündeki BTC karı hala 1 milyar doların üzerinde. Saylor, BTC’nin herkese açık bir dijital mülk ağı olduğunu dile getirdi ve şirketin ne zaman BTC satacağıyla ilgili konuştu. Konuya ilişkin olarak Michael Saylor’un açıklamaları şöyle:

  “Sanki bir milyar dolarım varmış ve bunu torunumun çocuklarına bırakmak istiyormuşum gibi düşünün. O parayı ya arsa alarak ya altın alarak ya da daha farklı maddi bir duran varlık alarak saklarım.

  Bitcoin ise mülkün dijital versiyonudur. Eğer milyar dolarlık Bitcoin almışsam, bunu 100 yıl boyunca tutmamam için hiçbir neden yoktur. Bitcoin konusunda kimsenin bir acelesi yok. Biz bunun mülkün geleceği olduğuna inanıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle