ETC'de güncelleme duyurusu! Fiyattaki etkisi merak konusu

  Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden biri olan Ethereum Classic, yeni ağ güncellemesi duyurusu ile gündeme geldi. 21 Temmuz için planlanan bir sonraki ağ güncellemesini duyuran Ethereum Classic fiyatının geleceği de şimdiden merak konusu oldu…

  Altcoin dünyasının en popüler projelerinden biri olan Ethereum Classic, yeni güncelleme duyurusu ile dikkatleri çekti. Kripto para basınında geniş yankı uyandıran bu güncelleme, edinilen son bilgilere göre, 13.189.133 blokta gerçekleşecek. Ethereum Classic ağında Magneto olarak adlandırılan güncelleme şimdiden büyük ilgi gördü. 

  Konuyla ilgili yapılan duyuruda bu güncellemenin ECIP-1103’ü uygulayacağı ve aynı zamanda Ethereum’un Berlin güncellemesinin özelliklerini içereceği belirtildi. ECIP-1103, Ethereum ağında gerçekleşen Berlin güncellemesinin bir parçası olan tüm protokol güncellemelerinin eklenmesini onaylayacak. 

  Ethereum Classic Ağında Magneto Güncellemesi

  Ağ üzerinde gas ve ağ için önemli olan güvenlik geliştirmeleriyle ilgili işlemleri optimize etme amacı taşıyan bu güncelleme ile iki ağ arasında maksimum uyumluluk sağlanmış olacak. ETC ekibi tarafından paylaşılan programa göre, değişiklikler ilk olarak 2 Haziran’da Mordor Classic PoW test ağında hayata geçti.

  Daha sonra 9 Haziran tarihinde de Kotti Classic PoA test ağında gerçekleşen bu değişiklikler konusunda ekipten şu açıklama yapıldı: “Başarılı bir fork sağlamak için ETC kullanıcılarından istemcilerini Magneto uyumlu bir sürüme geçmeleri için node yazılımlarını güncellemelerini istiyoruz.”

  ETC Fiyatını Nasıl Etkiler?

  Ethereum Classic ağında gerçekleştirilen Magneto güncellemesinin duyurusu, kripto para basınında geniş yankı buldu. ETC bu sene en yüksek geri dönüşlerden birine imza atarak özellikle altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Yıl başından bu yana yüzde 800 oranında kazanç ortaya koyan Ethereum Classic dikkat çekiyor

  Son dönemde de altcoin piyasasında sürpriz bir yükseliş yaşayan Ethereum Classic fiyatı yaklaşık 1 ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Kripto para analistlerinin de kafasını karıştıran bu ralli sonrasında ağda gerçekleşen bu güncellemenin ETC fiyatını nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Donald McIntyre, ETC’nin , ETH ve BTC piyasalarındaki oynaklıktan yararlanmaya devam edebileceğini söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle