Jim Carmer BTC’lerini sattı, altına yönelme sinyalleri verdi

  Bitcoin (BTC) 15 Haziran tarihinde 41 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak yeni haftanın açılışında BTC, son 2 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Bu yaşanan düşüş karşısında CNBC’den Jim Carmer çeşitli konularda endişelerini dile getirerek, elindeki BTC’lerin tamamına yakınını sattığını açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar bandında kadar geriledi. Ardından verilen mücadeleler ile birlikte kendini 40 bin doların üstüne atmaya çalışan BTC, 35 bin dolar etrafında günlerce takılıp kaldı. Nihayetinde 15 Haziran tarihinde Bitcoin 41 bin dolar seviyesini gördü. Ancak BTC bu noktada uzun soluklu tutunamadı ve yeniden 35 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Yeni haftanın açılış gününde ise BTC, son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

  Efsane Borsacı BTC’lerini Sattığını Açıkladı

  Bu gerileme ile birlikte piyasada bir kez daha panik havası kendisini gösterdi. Yaşanan panik havasında CNBC’den Jim Carmer bir açıklama yaptı. Carmer, fiyat düşüşünün yanı sıra BTC madenciliği konusundaki Çin’in baskılarından ve fidye yazılımı saldırılarından duyduğu endişelerden dolayı elindeki Bitcoin’lerin neredeyse tamamını sattığını ifade etti.

  21 Haziran tarihinde CNBC’de Squawk on the Street programına konuk olan efsane borsacı Jim Carmer, elindeki BTC’leri neden sattığını açıkladı. Carmer, bu satışı “İhtiyacı olmadığı” için yaptığını belirtti. Carmer bu ifadelerini dile getirmeden hemen önce BTC 31 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Carmer’ın da endişe duymasına neden olan Çin’in madencilik baskıları, BTC fiyatının bu noktaya kadar çekilmesinde yine etken oldu.

  Carmer Artık Altına Yönelebilir

  Jim Cramer BTC’yi geçtiğimiz yıl benimsemeye başlamıştı. Ancak Cramer artık Bitcoin’den uzaklaşmaya başladı. Cramer, altın fiyatının yükseleceğini düşündüğünü de dile getirdi. Ünlü borsacının portföyünde bir sonraki durak sarı metal olabilir.

  Saylor, Çin’den Gelen Haberleri Yorumladı

  Piyasalarda Çin’in Sichuan bölgesinden gelen madencilik yasaklama haberini, MicroStrategy şirketinin 489 milyon dolarlık BTC alımının dengelemesi bekleniyordu. Ancak şirketin BTC varlık sayısını 100 binin üzerine çıkarmış olması dahi BTC’deki bu ciddi gerilemeyi tam olarak frenleyemedi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’den gelen haberler için “Çin adına trajedi, dünyanın geri kalanı için fayda” tanımlaması yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle