Kripto Para

Büyük düşüşten sonra ne olacak? Jim Cramer açıkladı

  12-19 Mayıs haftasında kripto para piyasalarında sert düşüşler, inişli çıkışlı fiyat grafikleri görüldü. Binlerce yatırımcı kripto para piyasalarından tasfiye olurken, gelen toparlanmalar ile yaralar sarılmaya başlandı. Jim Cramer’a göre kripto para piyasasında yaşanan düşüşler, hisse senetlerine yaradı.

  12 Mayıs tarihinde kripto para piyasalarına Ethereum (ETH) rekor kırarak damgasını vurdu. Ardından Elon Musk’ın Twitter paylaşımı sonrası, Bitcoin (BTC) sert değer kayıpları yaşamaya başladı. Bitcoin’deki bu değer kayıpları daha sonra yerini zaman zaman toparlanmalara bırakmış olsa da 19 Mayıs tarihinde büyük düşüş gerçekleşti. Bu derin geri çekilme ile birlikte Bitcoin 30 bin 025 dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin’deki bu sert düşüş, neredeyse tüm altcoinlere de sert düşüşlerle yansıdı.

  Cramer’a Göre Yatırımcılar “Daha Az Volatil” Varlıklara Yönlenecek

  Piyasalarda “hisse senedi gurusu” olarak tanımlanan Jim Cramer, kripto para piyasalarında son yaşanan büyük fiyat düzeltmesinin borsaları nasıl etkileyebileceğini anlattı. Cramer’a göre kripto para piyasalarındaki sert düşüşler, yatırımcıların “daha az volatil” varlıklara yönelmesini sağlayacak. Cramer’a göre yatırımcılar bu yöntemle kar elde edebilecek.  CNBC’nin Mad Money sunucusu olan ve dünyanın en çok tanınan hisse senedi uzmanlarından biri olan Jim Cramer’ın bu değerlendirmeleri, piyasalarda heyecan yarattı.

  Cramer: “Bu Düzeltme Spekülatörleri Temizleyecek”

  Jim Cramer’a göre kripto para piyasalarındaki son sarsıntı, piyasayı spekülatörlerden temizleyecek. Sarsıntıdan sonra Cramer’a göre artık ciddi yatırımcılar daha değer odaklı hisse senetlerine yönlenmeye başlayacak. Konuya ilişkin olarak Jim Cramer şu ifadeleri dile getirdi:

  “Bu spekülatif erime geçici olarak tüm piyasayı etkileyebilir. Ancak spekülatörler bir kez sarsıldığında, bunun Dow ve kesinlikle S&P için bir galibiyet olduğuna dair bahse girebilirim.”

  Jim Cramer’in Eleştirileri

  Jim Cramer, uzun vadede bu tür bir varlığa gerçekten inanan yatırımcıları eleştirdi. Cramer eleştirisinin temeline ise bu derin düzeltmeyi bir gerçeklik kontrolü olarak gözlemlediği bilgisini yerleştirdi. Konuya ilişkin olarak Cramer “Hala Woodstock’lar veya kripto para birimleri veya snon-fungible token’lar veya SPAC ve dolandırıcılık gibi varlıklara mahkum olan kişilerin hiçbir disiplini yok” sözlerini dile getirdi. Cramer, kripto para birimlerinin sunduğu gerçek değerlere karşı daha önce de eleştirel yaklaşımlarda bulunmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle