Kripto Para

Dubai “Kripto Merkezi” kuruldu! Açılışta önemli isimler

  Dubai hükümetine bağlı, bölgenin en büyük serbest ticaret bölgelerinden biri olan Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), Kripto Merkezi’ni kurdu. Kripto Merkezi’nde Blockchain teknolojileri ve kripto paralar ile ilgili çalışmalar yapan girişimlere yer verilecek.

  Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC) serbest ticaret bölgesine bağlı Kripto Merkezi, Dubai’de yer alan Almas Tower’da açıldı. Kripto Merkezi, kendi kripto parasını üreten ya da trading hizmetleri veren şirketlere ve Blockchain tabanlı projeler geliştiren şirketlere çatı oluşturacak. Söz konusu merkezde girişimciler ortak çalışma alanlarını paylaşacak. Kripto para ve Blockchain projeleri için tasarlanmış olan hızlandırma programları ve kuluçka merkezleri girişimcilere hizmet verecek.

  Kripto Merkezi Açılışına Önemli İsimler Katıldı

  Trade Arabia’da yer alan habere göre Kripto Merkezi’nin açılışında birçok önemli isim yer aldı. Habere göre açılışa Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaret Sorumlusu Devlet Bakanı Dr. Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Dubai FDI CEO’su Fahad Al Gergawi, Block.one kurucusu Brock Pierce gibi isimler katıldı. DMCC İcra Kurulu Başkanı Ahmed bin Sulayem, Kripto Merkezi açılışında yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

  “Kripto ve Blockchain teknolojilerinin, global ticarette ve tedarik zincirlerinde dönüşüm sağlamak için devasa bir potansiyeli var.”

  Şirketler ESCA Tarafından Regüle Edilecek

  Serbest ticaret bölgesinde faaliyet göstermeye başlayan ve kripto para alım-satım alanında hizmet veren/verecek şirketlerin regülasyonları BAE Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (ESCA) tarafından yapılacak. Söz konusu şirketler ESCA’nın regülasyonlarında DMCC’nin sağladığı bazı avantajlardan yararlanabilecek.

  DMCC İcra Kurulu Başkanı Sulayem, Dubai hükümetinin kripto para şirketleri için “işletme dostu” hava oluşturduğunu dile getirdi. Sulayem ayrıca bu girişimlerin BAE’nin “global teknolojide lider” tanımını daha da güçlendirdiğini ifade etti.

  CV Labs Danışmanlık Hizmeti Verecek

  Kripto Merkezi çatısında faaliyet gösterecek olan şirketler, serbest ticaret bölgesinin avantajlarının yanı sıra CV Labs şirketinden de danışmanlık hizmeti alabilecek. CV Labs, daha önce ismini İsviçre’nin Kripto Vadisi’nde (Crypto Valley) yaptığı atılımlar ile duyurmuştu. Kripto Vadisi Ethereum (ETH) ve Cardano’nun (ADA) oluşmasını sağlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle