Bloomberg analisti söyledi: “Bitcoin öncü bir gösterge”

  Bitcoin fiyatı düşerken yatırımcılara seslenen Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, değişen konjonktürle ilgili konuştu. BTC’nin artık öncü bir gösterge olduğunu söyleyen McGlone’un dikkate değer tespitlerine muhakkak kulak verin!

  Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, yatırımcılara rehber olacak önemli açıklamalarda bulundu. Fiyatların düştüğü dönemde dikkat çeken açıklamalara imza atan McGlone, Bitcoin’in (BTC) uzun vadede büyüyen umut verici görünümüne işaret ederek önemli şeyler söyledi.

  “Bitcoin Öncü Bir Gösterge”

  Kripto para piyasalarında yönelik değerlendirmeleri ile özellikle BTC yatırımcılarının yakında takip ettiği popüler stratejist, Stansberry Research’e özel verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bitcoin’de büyük bir çıkış beklediğini söyleyen McGlone, “Başlıca nedenlerden ötürü Bitcoin’de yükselişe geçtim. Çünkü arzı çok düşük ve benimsenmesinin ilk günlerinde, Bu nedenle zaman içinde yükselmesi gerekiyor.” dedi.

  Bitcoin’in 24 saat işlem gördüğünü hatırlatarak bu dalgalanmaları normal karşılayan McGlone, lider kripto para biriminde “öncü gösterge” betimlemesinde bulundu. Bitcoin’in hala riskli bir varlık olduğunu hatırlatan McGlone, “Ama aynı zamanda 7 gün 24 saat işlem görüyor ve 30 bin dolardan düşen çok önemli bir öncü gösterge konumunda. Hala bir riskli varlık olan Bitcoin fiyatının düşmeden, riskli varlık fiyatlarında önemli bir daralma olarak gördüğüm şeye nasıl ulaşacağımızı bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

  “Korkarım Bitcoin’de Olan Şey…”

  McGlone, BTC yükselişinin bir ayı piyasası rallisi olabileceğine dikkat çekerek, “Korkarım Bitcoin’de olan şey, insanların ona patlak veren bankacılık krizinin yardımcı olduğu gibi bakıyor ve bu şeklide devam edecek olursa daha çok altın ve uzun vadeli tahviller gibi işlem görecek. Ama bence bu yıl diğer her şey yükseliyor ve Bitcoin yarıştaki en hızlı at. Aşağı inerken de en hızlısıydı, yukarı çıkarken de en hızlısı oldu.” dedi.

  S&P 500 resesyonundan Bitcoin’in de etkileneceğini savunan McGlobe, “Bitcoin’in ve diğer varlıkların düşmesini bekliyorum. Örneğin S&P 500 normal bir resesyonda yaklaşık yüzde 25 daha düşebilir. Bitcoin muhtemelen bu düşüşe öncülük eden ilk varlık olacak çünkü hala riskli varlık.” ifadeleri ile beklentisini paylaştı.

  “Uzun Vadede Güvenli Liman”

  Röportajı sonlandırırken Bitcoin’de uzun vade için olumlu olduğunu söyleyen McGlone, “Uzun vadede Bitcoin’in öne çıkacağını ve riskten uzak bir varlık olarak daha çok altın ve uzun vadeli tahviller gibi işlem göreceğini düşünüyorum. Ancak yine de çok riskli bir varlık.” ifadeleri ile röportajı noktaladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle