Tanınan ekonomist: Bitcoin "sahte" dedi ve sattı

  ABD kanallarında çıkan ve CNBC'de Mad Money sunucusu olan Jim Cramer, Bitcoin'lerinin yarısını sattığını açıkladı. Bir dönem altın satma çağrısında bulunan uzman, Bitcoin için “sahte para” tanımlaması yapmasıyla dikkat çekti…

  Kripto para yatırımcılarının da takip ettiği efsanevi borsacı Jim Cramer, daha önceden altın yatırımcılarına satış yapma çağrısında bulunmuştu. Altın fiyatının düşme trendine başladığında “altınlarınızın yarısını satın” şeklinde tavsiyede bulunan Jim Cramer’in sahip olduğu BTC’lerin yarısını sattığı öğrenildi. Bu açıklamalar kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  CNBC kanalında röportaj veren borsa uzmanı Jim Cramer, yatırımcılara dikkat çekici tavsiyelerde bulundu. Daha önceden yatırımcılara altınlarınızın yarısını satın ve yüzde 5 altın, yüzde 5 Bitcoin şeklinde sepet yapın tavsiyesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Jim Cramer, son açıklamalarında Bitcoin’den sahte para diye bahsedince BTC destekçilerinin tepkisini çekti.

  Bitcoin’den Sahte Para Olarak Bahsetti

  Efsanevi borsacı, ipoteğini ödemek için elinde tuttuğu Bitcoin varlıklarının yarısını sattığını açıkladı. Jim Cramer’ın son birkaç aydır Bitcoin’e verdiği destek, kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyordu. Ancak ünlü hisse senedi yatırımcısının Bitcoin’den bahsederken “sahte para” ifadelerini kullanması herkesi şaşırttı. 

  Bitcoin varlıklarının yarısını sattığını ifade eden Jim Cramer, şunları söyledi: “Tablodaki, tek doğal satıcı ben olabilirim, ancak bir ipotek ödemek çok güzeldi. Gerçek parayı ödeyen sahte para gibiydi…” Popüler borsa uzmanının bu açıklamaları bazı kripto para yatırımcılarında endişe yaratırken Bitcoin destekçilerinin de tepki göstermesine neden oldu.

  Altın İçin Aynısını Söylemişti

  Borsa uzmanı daha önceki açıklamalarında da altın için benzer ifadeler kullanıp yatırımcılarda şaşkınlığa neden olmuştu. Uzun bir süredir yatırımcılara altın satın almalarını söyleyen Jim Cramer, varlıklarının yarısını satmayı tavsiye etti. Bu tavsiyeden sonra altın fiyatlarında gerileme meydana gelmesi de dikkatlerden kaçmamıştı.

  Altın satışı hakkında Jim Cramer şu ifadeleri kullanmıştı: “Yıllardır, altın alman gerektiğini söyledim… Ama altın beni hayal kırıklığına uğrattı. Altın, çok fazla değişime maruz kalıyor. Madencilik sorunlarına maruz kalıyor. Açıkçası birçok durumda başarısızlığa maruz kalıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle