Ethereum’a rakip projeler araştırıldı! İşte sonuçlar

  Ünlü derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, Ethereum ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde Ethereum’a alternatif yeni kripto projelerinin sık sık gündeme gelmesi ile ilgili açıklamaya yapan kuruluş, kısa süre içinde Ethereum’u tahtından edecek bir proje olmadığını açıkladı.

  Ethereum ağı blok zinciri son dönemlerde kripto para piyasasında en çok konuşulan gündemler arasında yer alıyor. Blok zincirinin pratik olmaması ve Ethereum’un yüksek işlem ücretleri başta kripto uzmanları olmak üzere birçok kişinin eleştirisine maruz kalıyor. Ethereum ağındaki bu problemler ise alternatif projelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Konu ile ilgili derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings görüşlerinin paylaştı.

  Weiss Ratings Ethereum’un rakipleri ile ilgili açıklamasında yeni alternatif projelerin başarılı olmadığını belirtti. Ethereum’u yıkmak için söz konusu alternatiflerin eksiksiz olması gerektiğini belirten kuruluş, şu an için piyasada Ethereum’u tahtından indirecek bir kripto projesinin yer almadığını belirtti. Ethereum blok zincirinde işlemlerin zorlu ve maliyetli olmasından kaynaklı, yatırımcılar içi diğer alternatiflerin ümit yarattığını açıklayan Weiss Ratings, kısa süre içinde Ethereum’un  yerine geçebilecek başka bir kripto projesi olmadığını belirtti.

  Ethereum’un en büyük rakibi Cardano 

  Weiss Ratings Ethereum’a rakip olma potansiyeli olan projelerin ortaya çıkmasının mümkün olduğunu belirtti. Bununla beraber şuan için piyasadaki sıralamanın Ethereum’un tahtından indirilemeyeceğini gösterdiğini söyledi. Weiss Rating açıklamalarında her çeyrek dönemde kripto paraların piyasadaki konumlarının farklılaştığını açıkladı. Kripto paraların benimsenme, teknoloji ve performans gibi özelliklerine göre sınıflandırıldığını açıklayan kuruluş, bu açıdan Ethereum’a en yakın rakibin de Cardano olduğunu belirtti.

  Kripto piyasasında en iyi dereceye sahip olan iki kripto paranın Bitcoin ve Ethereum olduğunu açıklayan kuruluş onları ikinci sıradan Cardano’nun izlediğini belirtti.  Weiss Ratings EOS, NEO, Polkadot, Binance Smart Chain ve Tron’un ise Cardano’nun gerisinde olduğunu açıkladı.

  Binance Ethereum için tehdit yaratıyor

  Weiss Ratings açıklamasında Ethereum popülerliğini Binance Smart Chain projesinin tehdit edebileceğini belirtti. Binance’in blok zinciri alanında liderlik için önemli çalışmalar yaptığını belirten kuruluş, Binance’in Ethereum’a yakın durduğunu belirtti. Yatırımcıların bu nedenle Binance’e olan ilgisinin arttığını açıklayan Weiss Ratings, Ethereum 2.0 güncellemesinin de bu ilginin yönünü değiştirebileceğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle