Kripto Para

IOTA yükselişinin nedenleri ve son durum

  Kripto para borsalarından gelen verilere göre önceki gün en fazla kazandıran altcoinlerinden biri IOTA (MIOTA) oldu. Piyasa değerine göre en büyük ilk 25 kripto para birimi içinde olan MIOTA fiyatındaki yükseliş mercek altında…

  Kripto para sektöründe piyasa değerine göre yapılan sıralamada en değerli ilk 25 kripto para birimi içinde yer alan IOTA (MIOTA) fiyatındaki yükseliş ile dikkat çekti. Altcoin yatırımcılarının radarına takılan MIOTA, en fazla değer kazanan kripto para birimlerinden oldu. 

  Şu anda 1 MIOTA fiyatı %iota+try% TL. Döviz cinsinden ise %iota+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak,  IOTA  24 saatte %iota+yuzde%.

  Yatırımcısına önceki gün en fazla kazandıran kripto para birimi olma unvanını alan MIOTA fiyatında önemli oranında değer kazancı görüldü. Son 7 günlük grafiğe bakıldığında ise MIOTA’nın yüzde 22 oranında yükseldiği dikkatlerden kaçmadı. Altcoin piyasasında son dönemde adından söz ettirmeyi başaran MIOTA son 30 gündeki kazanımını ise yüzde 214 oranına çıkardı.

  MIOTA Yatırımcılarının Yüzü Gülüyor

  Bitcoin ve pek çok önde gelen altcoinin fiyatında düşüş trendi devam ederken MIOTA fiyatını yükseltmeyi ve yatırımcısını sevindirmeyi başardı. Son dönemde blok zincir teknolojisi açısından çok önemli güncellemeler yaşayan MIOTA, hızlı yükseliş ivmesini bugün de devam ettirdi. 

  MIOTA yaklaşan Chrysalis güncellemesi ve IOTA orackles’ı duyurmasının ardından çok ciddi bir yükseliş hareketine girmesiyle altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Chrysalis, blok zincir ağını daha stabil ve daha güvenli bir hale getirecek. Öte yandan IOTA Orackles ise ağdaki işlemleri daha verimli yaparak on chain ile off chain arasında köprü kuracak. 

  MIOTA Fiyatını Yükselten Gelişmeler

  Her iki güncelleme haberinin kripto para basınında geniş yankı bulmasından sonra MIOTA fiyatı hızla yükselmeye başladı. Bunun yanı sıra platform, merkeziyetsiz finans DeFi ile etkileşime girme konusunda önemli adımlar atmaya başladı. Ağ üzerinde ISCP Smart Contract Protokol de çok yakında duyurulacak. 

  Tüm bu gelişmelerin ardından popüler kripto para borsası Bitfinex, MIOTA’nın platformda teminat olarak kullanılabileceğini açıkladı. Bu gelişmelerin ardından MIOTA fiyatını kritik seviyenin üzerine çıkartarak yatırımcısına yaklaşık yüzde 6 oranında kazandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle