Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Ağustos 2022

  Önceki gün dipten dönen Bitcoin, son 2 ayın zirvesine gelerek piyasalarda yeni bir toparlanma eğilimi göstermişti. Ancak bu toparlanma kalıcı olmadı. Kripto para piyasalarının iki lider varlığı olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) 19 Ağustos Cuma günü itibariyle hafta kapanışında çok sert düştü. Altcoinlerde de benzer bir düşüş yaşanıyor.

  Kripto para piyasalarında hafta sonu öncesinde yaşanan sert düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Kripto piyasalarda günün öne çıkan gelişmelerini özel haberimizde sizler için derledik.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paraların atası ve aynı zamanda piyasa değeri ile lideri konumunda bulunan Bitcoin (BTC), 19 Ağustos Cuma gününde 21 bin 500 dolar banında ilerledi. Haftanın son işlem gününde yaşanan bu sert geri çekilme dikkat çekti. BTC yeni haftada 25 bin dolar seviyesini test etmişti. 

  Ethereum (ETH) ise merge güncellemesi öncesinde hafif bir toparlanma eğilimi gösterse de 19 Ağustos itibariyle sert düştü. Son 5 günlük değerlerle en yüksek 2.012 dolar seviyesini gören ETH, 1.600 – 1.700 dolar arasında sert inişler ve çıkışlar yaşıyor. 

  Piyasa değeri ile top 10’da yer alan altcoinlerde ise sert düşüşler görüldü. BNB yüzde 8’in üzerinde bir değer kaybederek 283 dolara kadar geriledi. XRP ise son 24 saatlik değerde %10,62 seviyesinde eksi yönde hareketle 0,33 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ADA 0,46 dolar, SOL 36,800 dolar banında ve DOGE ise 0,069 dolar seviyesine kadar indi. Kripto piyasalarda sert düşüş Cuma gününün en büyük gelişmesi olarak gösteriliyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  19 Ağustos Cuma gününe sert düşüşle başlayan kripto piyasaların toplam hacmi 1.042 trilyon dolar seviyelerinde seyretti. 160 bine yakın yatırımcının tasfiye edildiği haberleri ise dikkat çekiyor. 

  Whitepay’den Ukrayna’da kripto para ödeme hizmetine yönelik atılan yeni adımlar ise sevindirici gelişmeler arasında gösterildi. Ancak hafta boyunca gelen haber akışı sonrasında Bitcoin ve Ethereum için ciddi düşüş göründüğüne dair tahminler piyasalarda etkisini göstermeye başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle