IOTA fiyatında hareketlilik var: Vakfın yeni çalışmaları

  Kripto para piyasasının en büyük birimlerinden biri olan IOTA son bir ay içinde ciddi bir yükseliş gösterdi. IOTA Foundation çalışmalarının kripto paranın yükselişini desteklediği biliniyor. Kripto paranın fiyat artışı devam ederken, yapılan çalışmalar da merak konusu oldu.

  IOTA Foundation son dönemlerde inanılmaz çalışmalara imza atıyor. IOTA’nın arkasındaki kuruluşun ağda gerçekleştirdiği geliştirme çalışmaları, kripto paranın fiyat yükselişi üzerinde etkili oldu. IOTA son bir ay içinde yaklaşık 2 kat değer kazandı. Yüzde 10’un üzerinde değer kazanan IOTA’nın piyasa ve işlem hacminde de ciddi yükselişler kaydedildi.

  IOTA Foundation’un ağda gerçekleştirdiği güncelleme çalışmaları ve akıllı sözleşmelerle ilgili sağlanan gelişmeler kripto paranın fiyat yükselişi üzerinde belirleyici oldu. Bununla beraber kripto para ile ilgili yapılan olumlu açıklamalarda yatırımcılar da güven oluşturuyor.

  Güncelleme ve akıllı sözleşme çalışmaları fiyat yükselişini destekledi

  Piyasanın ne büyük kripto paralarından biri olan IOTA ile ilgili güncelleme çalışmalarına daha önce başlanmıştı. IOTA ekibi güncelleştirme çalışmalarının devam ettiğini ve başarılı gittiğini açıkladı. Chrysalis güncellemesi ile ilgili test aşamalarının ve entregrasyon süreçlerinin devam ettiğini açıklayan ekip, ağ taşıma işlemlerinde de son aşamaya gelindiğini belirtti.

  IOTA ağında bir süredir beklenen akıllı sözleşmelerle ilgili de olumlu gelişmeler yaşandı. Ağda akıllı sözleşmelerin yazılabilmesi için Alpha adından bir güncelleme kullanılıyordu. IOTA ekibi akıllı sözleşme yazılabilmesi için gerekli işlemlerin tamamlandığını açıkladı. Geliştiriciler artık ağ üzerinde akıllı sözleşme yazabilecek.  Bununla beraber akıllı sözleşme ücretlerinin alt limiti de belli oldu. Akıllı sözleşme fiyatlarının alt limiti sıfır dolar olarak açıklandı.

  IOTA ağında Pollen testneti için de yeni güncelleşme yayınlandı. v.0.5.0 güncellemesi ile beraber IOTA ağı ve Mana ile entregrasyon sağlandı. Bununla beraber güncelleşmeler için farklı ekiplerden destek geldiği de öğrenildi.

  IOTA ekibinden gelen açıklamalar kripto paraya artı olarak yansıdı

  IOTA ağında son 30 gün içinde yaşanan fiyat yükselişini en çok etkileyen gelişme  ağdaki güncelleştirmeler olmakla beraber IOTA kurucu ortağı Dominik Schiener’in NFT açıklamalarının da yükselişi etkilediği düşünülüyor.

  Şu anda 1 IOTA fiyatı %iota+try% TL. Döviz cinsinden ise %iota+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IOTA fiyatı 24 saatte %iota+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle