Bitcoin kışı için yatırımcılara uyarı

  BTCC borsasının kurucusu ve eski CEO’su Bobby Lee Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in 2021 yılının sonuna kadar 300 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini açıklayan Bobby Lee, bu yükselişin ardından ise Bitcoin kışı olarak adlandırılan karanlık dönemin başlayacağını açıkladı.

  Dev kripto para borsası BTCC’nin kurucusu ve eski CEO’su Bobby Lee, CNBC’ye verdiğ röportajda Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Lider kripto para biriminin 4 yıllık bir boğa döngüsüyle çalışma eğiliminin yüksek olduğunu açıklayan ünlü isim, 2021 yılının sonunda karanlık dönemin başlayabileceğini belirtti. Bitcoin’in 2013 ve 2017 yıllarında gösterdiği büyük sıçramaları ve ardından gelen sert düşüşleri örnek gösteren Bobby Lee, yatırımcıları sert dalgalanmalara karşı uyardı.

  Bobby Lee açıklamalarında söz konusu 4 yıllık boğa döngüsünün kanıtlanmış olmadığını belirtti. Bu nedenle emin olmadığını söyleyen Lee, Bitcoin’in bu döngüye göre hareket etme olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Bitcoin’in söz konusu döngüye göre hareket etmesi durumunda 2021 yılında son yükselişini göstereceğini açıklayan ünlü isim ardından 2 ya da 3 yıllık bir nadas döneminin söz konusu olabileceğini aktardı.

  Bitcoin 2021 yılının sonunda 300 bin dolar seviyesini görebilir

  Bobby Lee açıklamalarında bu döngünün tekrar edip etmeyeceğini bilmediğini belirtmekle beraber tekrar etmesi durumunda büyük bir dalgalanma yaşanacağını aktardı. Bitcoin’in 2021 yılında yaz sonuna kadar 100 bin doları göreceği tahmininde bulunan Lee, 2021 yılının sonuna kadar ise 300 bin dolar seviyesine ulaşılabileceğini belirtti. Lee bu sınırın ardından ise Bitcoin kışı olarak adlandırılan sert düşüş ve durgunluk döneminin gelmesini bekliyor.

  Lee beklediği düşüşün kripto para piyasasında Bitcoin kışı olarak adlandırıldığını belirtti. Bu düşüşün yüzde 80, yüzde 90 seviyelerine kadar çıkabileceğini aktaran Lee, 2 ya da 3 yıl durgunluk dönemini söz konusu olabileceğini de sözlerine ekledi.

  Bitcoin 2021 kazançları ile birçok değerli varlığı gerisinde bıraktı

  Bitcoin 2021 yılının başından bu yana birçok hisse senedi ve değerli madenden daha fazla kazanç sağlıyor. Yılın başından bu yana yüzde 96 değer kazanan lider kripto para biriminin yıl sonunda tüm zamanların zirvesine ulaşacağı konusunda ortak bir piyasa algısı var.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle