Kripto Para

Kurumsalların yeni gözdesi: Solana!

  CoinShares raporlarına göre kurumsal yatırımcıların odağında yoğun olarak Solana (SOL) yer almaya başladı. Şirketin haftalık raporuna göre kurumsal yatırımcıların kripto yatırım ürünlerine aktardığı sermayenin üçte biri Solana’yı izleyen varlıklara aktarıldı.

  Kripto para piyasaları, Mayıs ayından sonra hasret kalınan yukarı yönlü hareketli günlerine Temmuz sonlarında ulaşmaya başladı. Başlayan hareketlilik neredeyse Ağustos boyunca kendini göstermeye devam etti. Bu hareketliliklerde Bitcoin (BTC) yeniden 50 bin dolar üzerini test ederken, altcoin piyasasında da çok ciddi hareketlilikler yaşandı. Altcoin piyasasında yaşanan hareketliliklerde performanslarıyla dikkat çeken varlıklar arasında Solana (SOL) da bulunuyor. Kurumsal yatırımcıların da ilgisinin SOL’a kaymaya başladığı görülüyor.

  Solana’yı İzleyen Yatırım Ürünlerine 7,1 Milyon Dolar Aktı

  CoinShares şirketi, 23 Ağustos tarihinde “Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı” isimli raporunu yayınladı. Söz konusu rapora bakıldığında kurumsal yatırımcıların hızla SOL biriktirmeye başladıkları ortaya çıktı. Rapora göre kurumsal yatırımcılar, geçtiğimiz hafta boyunca kripto varlık yatırımlarına aktarılan fonların üçte birini Solana’yı izleyen varlıklara aktardı. CoinShares verilerine göre 15-20 Ağustos tarihleri arasında Solana’yı izleyen yatırım ürünlerine 7,1 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

  SOL Ağustos’ta Yüzde 110 Oranında Değer Kazandı

  SOL yatırım ürünlerine 7,1 milyon dolarlık yatırım yapılan süreçte, SOL fiyatı ise %1,4 oranında artış gösterdi. Ancak Ağustos başındaki fiyat seviyesine bakıldığında, SOL’un o dönemden 20 Ağustos tarihine kadar %110 oranında değer kazandığı görülüyor. Ağustos başında Solana 35,50 dolar seviyesinde işlem görüyordu ancak raporun kapsadığı döneme geldiğinde SOL fiyatı 75 dolar seviyesine kadar yükseldi. CoinShares raporlarına göre ayrıca kurumsal yatırım ürünleri de üst üste 6 hafta boyunca yatırım kaybı yaşadı. Geçtiğimiz hafta sektörden 21 milyon dolarlık yatırım çekildi.

  Kurumsalların Rağbet Gösterdiği Kriptolar

  CoinShares raporlarına göre Solana’nın ardından en çok rağbet gören ikinci kripto yatırım ürünü de 6,4 milyon dolarlık yatırım alan Cardano’yu (ADA) izleyen ürünler oldu.  Listede 3. sıraya 3,2 milyon dolarlık yatırım ürünleriyle Ethereum (ETH), 4. sıraya 1,8 milyon dolar ile Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) yatırım ürünleri oturdu. Söz konusu listede 2. sıraya yerleşen Cardano’nun da yeni haftaya rekorla başlaması dikkatleri çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle