Kripto Para

SEC davasının XRP fiyatına etkisi incelenecek

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ünlü blockchain şirketi Ripple arasındaki dava sürüyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği davada Ripple’ın XRP üzerinde etkisi olup olmadığını anlamak için yabancı düzenleyicilere danışılacak…

  Geçtiğimiz yılın son aylarından bu yana kripto para basınında sık sık gündeme gelen SEC ile Ripple arasındaki davanın kapsamı genişletiliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada Ripple şirketinin XRP kripto para biriminin fiyatı üzerindeki etkisine bakılacak. 

  Ripple’ın XRP kripto para biriminin performansını etkileyip etkilemediğini öğrenmek isteyen SEC, bunun için yabancı düzenleyici kuruluşlarla iletişime geçmeyi planlıyor. Ripple’ın SEC ile davasında işlerin kızıştığını ortaya çıkartan bu gelişme, kripto para basınında da geniş yankı buldu.

  Uluslararası Düzenleyicilerle İletişime Geçilecek

  SEC avukatları, davanın hakimi Yargıç Sarah Netburn’e yabancı düzenleyicilerle temasa geçme kararını savunduğu bir bildiri ile başvuruda bulundu. Komisyonun bu hamlesi ile Ripple’ın temel savunmalarından bazılarını çürütmeye çalıştığı görülüyor. SEC bunun için uluslararası alanda faaliyet gösteren düzenleyici kuruluşlarla bağlantı kuracak.

  Son dönemde Ripple’ın faaliyetlerinin XRP token fiyatı üzerinde etkili olup olmadığı araştırılıyor. Yabancı kripto para alım satım platformlarında gün içi alım satım verilerini incelemek için başvuru yapıldı. Komisyon, Ripple’ın ortaya attığı savunmaları çürütmek için kritik kanıtlar arıyor.

  XRP Fiyatının Borsalardaki Hareketine Bakılacak

  XRP fiyatının Ripple’ın faaliyetleri tarafından belirlenmediği savunmasını yapan şirketin bu savunmasını çürütmek için SEC avukatlarının harekete geçtiği görülüyor. Yabancı kripto para borsalarında XRP’nin gün içi işlem fiyatının Ripple ile bağlantılı olduğunu ortaya çıkarmaya çalışan SEC bunun için yasal başvuruda bulundu. 

  SEC avukatları, 20’den fazla uluslararası kripto para borsası ve kuruluşlardan bilgi istemeye başladı. XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirlediği İngiltere, Singapur ve Japonya’daki düzenleyiciler de SEC ve Ripple arasındaki davada ismi geçen kuruluşlardan olabilir. Bu gelişmelerin XRP fiyatına nasıl etki edeceği de merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle