IOTA Coin Nedir? MIOTA Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda hizmetlerini nesnelerin interneti ile dijital dünyada ve gerçek dünyada aynı anda sunmak, takip etmek isteyenlerin ilgisini çeken IOTA Coin projesi hakkında bilgileri sunacağız. IOTA Coin nasıl ve nereden alınır, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları, proje amacı nedir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  IOTA Coin Nedir?

  IOTA Coin, nesnelerin interneti olarak adlandırılan IoT’ye yönelik faaliyette bulunan kripto para birimdir. IOTA Coin, nesnelerin internetine yönelik, merkeziyetsiz ve ölçeklendirilebilir, işlem ücreti olmayan kripto paradır. Tangle adı verilen teknolojisi ile dikkat çeken IOTA Coin, dağınık kimlik yapısını ve diğer altcoinlerden ayrılan benzersiz modeli kullanma avantajını kazandırır. Çünkü tangle teknolojisi ile Blockchain’de yer alan blokları sonsuz zincir ilişkisi içinde işlemez ve özelleştirir.

  MIOTA Whitepaper

  MIOTA Coin projesinin amacı veri ve değer aktarımını sunmaktır. IOTA ağında güvenli veri alışverişi yapılırken, IOTA Coin kullanılıyorsa masraf ödeme zahmetine katlanılmaz. IOTA Coin projesinde amaç yatırımcı topluluğunu sisteme ortak olarak katabilmek, Blockchain’e entegre hizmetleri sunmak, özel cüzdan üzerinden sektör keşiflerini sağlamaktır. 

  IOTA Coin sahipleri ve projenin ortakları, IOTA teknolojilerinden yararlanabilir, yeni teknolojileri inşa edip ağa kazandırarak coin kazanabilirler. Gümrük ve sınır yönetimi projesi altında, dijital tüccarlığa adım atabilir, şehir altyapıları için Tangle’a bağlanabilirler. Kendine egemen dijital kimlikler yaratmak için tangle’da işlem yapabilir, nesnelerin interneti ile akıllı şehirlerin altyapılarını keşfedebilirler. Proje hakkında daha fazla bilgiye, https://www.iota.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

  IOTA Coin Yorum

  IOTA Coin hakkında yorum yapanlar, bu coin ile katılım sağlanabilen endüstri 4.0 koşullarından söz ediyorlar. Kurumsal şirketlerin gözde yatırım varlıklarından olan IOTA Coin ile endüstri 4.0’da daha iyi işbirlikleri için fiziksel ürünler dijital ikizleri ile ilişkilendirilerek, nesnelerin internetinden yararlanılıyor. Kurumsal yatırımcılar en çok eğildikleri alanın burası olduğunu açıklıyorlar.

  IOTA Coin Geleceği

  IOTA Coin geleceği hakkında yorum yapan analistler, coin projesinin aslında geleceğin iş dünyasının ta kendisi olduğunu ifade ifade ediyorlar. Özellikle akıllı şehirlerin inşasında IOTA Coin projesinin daha fazla rol alabileceğini düşünüyorlar. Nesnelerin internetine yönelen IOTA Coin’in 2021 yılı içinde popüler olabileceğini ve fiyat artışı yapabileceğini belirttiler. Analistlere göre, IOTA Coin 2021 senesi Eylül ayında 1.10 dolar ile 1.20 dolar bandı arasında fiyatlanabilir.

  MIOTA Coin Fiyatı, 1 IOTA Coin Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 IOTA fiyatı %iota+try% TL. Döviz cinsinden ise %iota+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IOTA coin 24 saatte %iota+yuzde%.

  MIOTA Coin Nereden Alınır?

  IOTA Coin alınan yerler, Binance, BitFinex, Huobi Global gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarıdır. Web’den rahatlıkla erişim sağlanan ilgili kripto para borsası platformların hesaba sahip olanlar IOTA Coin alımı gerçekleştirebilirler.

  MIOTA (IOTA) Coin Nasıl Alınır?

  IOTA Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: IOTA Coin’in işlemde olduğu, Binance, BitFinex, Huobi Global kripto para borsalarından tercih edilen erişim sağlanır.
  • 2. Adım: İlgili borsanın hesap açılış menüsüne giriş ardından kimlik tanımlama adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba yatırım amaçlı para transferi, borsanın para yatırma menüsüne giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından borsadan IOTA Coin paritesine ulaşılacak olan satın alma işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasında IOTA Coin için verilen güncel fiyat üzerinden veya daha avantajlı fiyat girişinden seçilen miktarda IOTA Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Satın alınan IOTA Coinle hesaba bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenli saklama sunana donanım cüzdanda muhafaza edilir.

  Aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alım tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  MIOTA Coin’in avantajları:

  • Nesnelerin İnterneti: IOTA Coin projesi tamamen nesnelerin internetine ve kripto para ticaretine eğilen bir projedir. IOTA Coin sahibi şirketler ve kişiler endüstri 4.0 kapsamında gerçek nesnelerin dijital eşlerini yaratabilirler. Ticaretten lojistiğe, akıllı şehirleri yaratma işleminden e-sağlıkta tedarik takibine kadar pek çok alanda gerçek dünya ile ilişkili dijital bir sisteme geçiş sağlayabilirler. 
  • Hız: IOTA Coin ile takas ve cüzdanlar arası ticaret yapanlar saniyeler içinde emir onaylarını alıp, işlemlerini tamamlarlar. Aynı zamanda düşük masraf öderler. 

  Dezavantajları Ne?

  MIOTA Coin’in dezavantajları:

  • Özel Cüzdan Kullanımı: IOTA üzerinden nesnelerin internetine yönelik işlemler ve projeler yapmak için yatırımcının sahip olması gereken tüm araçlarda IOTA Coin projesinden edinilmiş olmalıdır. Tüm avantajlardan yararlanmak için ücretli IOTA Coin cüzdanlarının alınması gerekir. 
  • Saldırı Riski: IOTA Coin, çevrimiçi saklama sunan cüzdanlarda ağda oluşabilecek saldırı risklerinin altındadırlar. Donanım cüzdanlarda saklanması halinde çevrimdışı modda bu risk ortadan kalkar.

  Sonuç

  IOTA Coin, nesnelerin internetiyle hizmetleri ve projeleri kripto evren üzerinden var edebilme fikrini gerçeğe dönüştüren kripto para projesidir. 2021’de artışa gidebilmesi beklenen coin projesinin, geleceğin iş sektörlerini şekillendirebileceği açıklanıyor. Özellikle otomotiv sektörünün ilgi gösterdiği IOTA, insanların kullandığı elektronik cihazları birbiri ile bağlamayı hedefliyor. Bu teknolojinin dünyada yaygınlaşması ile birlikte IOTA’nın da yükseleceği tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle