Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Ekim 2022

  Küresel piyasalarda risk iştahını tetikleyen gelişmeler gündeme gelince, kripto para birimleri anında yükseliş hamlesiyle yanıt verdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) kritik seviyenin üzerine çıkmayı başarırken popüler altcoinlerde bayram sevinci yaşanıyor.

  26 Ekim 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD merkezli popüler borsa Kraken analistleri Bitcoin fiyat tahmininde bulundu: “Bitcoin fiyatının, 200 haftalık hareketli ortalamasına dokunduktan sonra tarihsel olarak 10 – 15 kat arttığını gördük. Bu da gelecekte BTC’nin 237.894 ila 356.841 dolar arasında bir fiyat aralığına doğru yükseleceği anlamına geliyor.”

  Kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden CryptoQuant analisti Bitcoin’deki satış baskısına dikkat çekti: “Boğalar Bitcoin fiyatını 20.000 dolar seviyesinin üzerinde tutacak ve BTC’yi destekleyecek güce sahip olacaklar mı? Bu sorunun cevabı aylık kapanışın birkaç gün sonra olacağı düşünüldüğünde çok önemli olacak.”

  Avrupa Merkez Bankası (ECB) yarın açıklayacağı faiz kararı öncesinde kripto paralardaki volatilite arttı. Beklentiler ECB’nin 75 baz puanlık bir faiz artışı yönündeyken BTC ve altcoin fiyatlarında gerileme yaşanma ihtimali toplulukta en çok konuşulan konu haline geldi.

  Arjantin vergi dairesi (AFIP), illegal kripto para madenciliği çiftliğine büyük darbe vurdu. Ülkede kaçak bir şekilde kurulan madencilik tesisinin yılda tahmini 100 bin dolarlık gelir elde edebilecek ekipmana sahip olduğu iddia edildi. 

  Zincir içi veri izleme platformu Santiment raporu, uzun süredir uyuyan Ethereum balinasının altı yılı aşkın bir süreden sonra ilk kez aktif olduğunu ortaya koydu. Hareket, ETH fiyatındaki yükselişe eşlik edince yatırımcılardaki heyecan arttı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Popüler borsa verilerine göre BTC yüzde 5.45 artışla 20.555 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin ETH ise yüzde 12’den fazla değer kazanarak yatırımcısına bayram sevinci yaşatıyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesinde bulunan BNB, ADA, SOL ve DOGE fiyatlarındaki yükseliş hareketi yüzleri güldürürken XRP ise beklentilerin uzağında kalıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle