Analist açıkladı: Litecoin DOGE gibi patlayabilir!

  2021 yılının belki de en dikkat çeken kripto para birimi Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE, elde ettiği yükselişler ile adeta bir imkansızı başardı. Ünlü analist Nicholas Merten, DOGE’un yaşadığı durumun benzerini Litecoin’in (LTC) de yaşayabileceğine inanıyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her daim kripto para piyasalarının en popüler ve en çok rağbet gören kripto para birimi konumunda. Ancak bazı dönemlerde, Bitcoin’e rağmen bazı altcoinler patlamalar yaşayarak onun popülaritesinden büyük bir pay kapmayı başarıyor. 2021 yılında bunun en net örneğini ise Dogecoin (DOGE) gösterdi.

  DOGE, 2013 yılında hiçbir amacı olmadan piyasaya sürüldükten sonra yaklaşık sekiz yıl boyunca stabil konumda ve neredeyse değersiz şekilde ilerledi. Ancak 2021 yılında, Reddit’te bir araya gelen ve ekonomi piyasalarının dengesiyle oynamak isteyen WallStreetBets grubunun desteğiyle DOGE muazzam bir patlama yaşadı. Bir de üzerine Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın desteğini alan DOGE, bir anda piyasaların en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi.

  Merten: İnsanlar Bu Tür Trenlere Binmeyi Sever

  Ocak sonları ve Şubat başlarında DOGE’da yaşanan bu değer artışı, daha sonra zaman içinde yerini geri çekilmelere bıraktı. Ancak Nisan ayının ikinci haftasında DOGE, yine büyük patlamalar ile adından söz ettirmeyi başardı. Piyasaların usta analisti Nicholas Merten, DOGE’un yaşadığı bu şaşırtıcı performansın benzerini, Litecoin’in (LTC) de yaşayabileceğini düşünüyor.

  DataDash’ın kurucusu Merten, paylaştığı yeni videosunda LTC/BTC paritesinde net bir yükseliş kurulumunu takip ettiğini dile getirdi. Merten konuya ilişkin olarak şu ifadeleri dile getirdi:

  “Tıpkı tarihsel olduğu gibi oynuyor. Bunlar gerçekten heyecan duyduğumuz, daha önce yalnızca iki kere gördüğümüz ve çok kısa zamanda sismik hareketlere yol açtığımız cinsten kurulumlar. Altcoin kanatlarında insanlar bu tür trenlere binmeyi çok sever.”

  Analiste Göre LTC/BTC Paritesi Tekerrür Etmeye Başladı

  Merten’in paylaşımında yer verdiği grafiğe göre LTC/BTC paritesi Mart 2015 ve Mart 2017 dönemlerinde 0,0035’lik temel destekten sıçradı. Grafikte, sıçrama sonrası %500 ile %800 arasında kazançlar yaşanan rallilerin ateşlendiği görülüyor. Analiste göre parite, geçmişi tekrarlamaya başladı. Merten’e göre bu da DOGE patlaması gibi bir sıçrayışın işaretlerini taşıyor.

  Kripto para borsalarında güncel 1 LTC fiyatı %litecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %litecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin 24 saatte %litecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle