Kripto Para

IMF Başkanı BTC’yi yine topa tuttu!

  El Salvador’un attığı Bitcoin (BTC) adımından sonra BTC eleştirilerini artıran Uluslararası Para Fonu (IMF), bu yöndekini tutumunu korumaya devam ediyor. IMF Başkanı Kristalina Georgieva, bir video konferansında Bitcoin ile ilgili yorumlarını ve fikirlerini dile getirdi. Georgieva, BTC’ye karşı güvensizliğini koruyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde çok ciddi değer artışları yaşadı ve tüm dünyada birçok yatırımcının favori yatırım varlıklarından birine dönüştü. Artan talep ve sınırlı arzı sayesinde çok hızlı ve çok ciddi değer artışları yaşayan Bitcoin, yine de volatil yapısından dolayı birçok kez eleştirilere maruz kaldı ve kalmaya da devam ediyor. Ancak buna rağmen dünyada BTC ile ilgili, kripto para evreninde olumlu karşılanan adımlar da atılıyor. Örneğin El Salvador, 8 Haziran tarihinde BTC’yi ülkenin yasal para birimi ilan etti. Ancak bu durum, beraberinde yeni eleştirileri de getirdi.

  IMF’nin BTC Eleştirileri Hız Kesmiyor

  El Salvador’un BTC hamlesinden sonra en yoğun eleştiriler, Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) gelmeye başladı. Daha önce BTC konusunda mesafeli ve soğuk olan IMF, bu hamle sonrası Bitcoin’i daha sık şekilde eleştirmeye başladı. Bu da IMF’nin, Bitcoin’e karşı tavrının en azından kısa vadede değişmeyeceğini gösteriyor. Buna paralel olarak, IMF Başkanı Kristalina Georgieva katıldığı bir video konferansında Bitcoin ile ilgili konuştu. IMF Başkanı, Bitcoin’e duyduğu güvensizliği bir kez daha sergiledi.

  Georgieva BTC’yi Para Olarak Sınıflandırmıyor

  IMF’nin Bitcoin’e yönelik ardı arkası kesilmeyen eleştirileri, kripto para toplulukları tarafından tepki görüyor. Birçok kişi, IMF’nin bu eleştirilerinin çoğu zaman gerçeklikten uzak ve asılsız olduğunu iddia ediyor. IMF’nin, kripto para piyasasında olumsuz bir hava oluşturma çabasının olduğunu düşünen oldukça fazla kişi var. IMF Başkanı, yakın tarihte Bahamalar Merkez Bankası Başkanı John Rolle ile video konferansına katıldı. Georgieva, BTC’yi para olarak sınıflandırmayacağını dile getirdi.

  IMF Başkanı’nın El Salvador Hamlesine Tavrı

  Video konferansındaki görüşmede CNN ekibinden Julia Chatterley moderatörlük yaptı. IMF Başkanı, BTC’nin para birimi olabilmesi için çok daha geniş çapta kabul edilmesi gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine El Salvador’un BTC hamlesi konusundaki tavrı sorulduğunda Georgieva, BTC ile vergi toplamak, hizmet sunmak ve harcama planlama konularının zorluğuna değindi. Başkan, bu noktada BTC’yi volatil yapısı ile eleştirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle