Ünlü analistten BTC’de fırtına öncesi sessizlik uyarısı

  Kripto para topluluğunda yakından takip edilen popüler analistlerden Michael van de Poppe, piyasadaki son durumu analiz etti. Deneyimli analist, Grayscale tarafından kilidi açılacak 40 bin BTC’nin piyasadaki volatiliteye nasıl etki edeceğini açıkladı…

  Kripto para yatırımcıları, bir süredir dar bir koridora sıkışıp kalan Bitcoin (BTC) fiyatını izlemeyi sürdürüyor. Konsolide olmaya devam eden lider kripto para birimi hakkında pek çok analist, önemli açıklamalar yaptı. Bunlardan biri de tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe oldu.

  Poppe, son paylaşımında kripto para piyasalarında fırtına öncesi sessizliğin hakim olduğunu belirtti. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin kilidi açıldıktan sonra kripto para piyasasında yeniden yüksek volatilite görülebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

  Kripto Para Yatırımcılarına GBTC Uyarısı 

  Kişisel Youtube kanalı üzerinden değerlendirme yapan ünlü analist Michael van de Poppe, kurumsal yatırımcıların BTC fiyatına etki edeceği sürece dikkat çekti. Grayscale tarafından serbest bırakılacak 40 bin BTC’ye dikkat çeken analist, bu sebeple en büyük kripto para biriminin fiyatında dalgalanmalar görülebileceğini söyledi. 

  Piyasanın son durumunu değerlendiren Poppe, Bitcoin yatırımcılarının hala birikim sürecinde olduklarını vurguladı. Ancak ünlü analist kripto para yatırımcılarını ani bir hareketin gelme ihtimaline karşı da uyarmayı ihmal etmedi. Özellikle yaklaşık 6 aydır Grayscale fonu üzerinde kilitli olan 40 bin BTC’nin bugünden itibaren serbest bırakılacak olması, varlık üzerinde potansiyel satış baskısını artırıyor

  “BTC Fiyatındaki Kayıplar Telafi Edilmeli”

  Kripto para topluluğunun en popüler isimlerinden olan Michael van de Poppe, ocak sonunda işlem yapan kurumsal yatırımcılara dikkat çekti. Grayscale üzerinden işlem yapan yatırımcılar, mayıs ayındaki ani çöküşten sonra ilk günkü fiyata yaklaşık olarak geri dönmelerinin psikolojik etkilerini yaşıyor. 

  Ocak ve temmuz ayları arasında BTC fiyatı benzer seviyelerde gözükse de aradan geçen zamanda kurumsal yatırımcılar prim kaybı yaşadı. Deneyimli analist, kurumsalların piyasa üzerinde önemli etki yaratabileceğini belirterek, BTC fiyatındaki kaybın bir an önce telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle