Morgan Creek Digital kurucusundan kripto para açıklaması

  Morgan Creek Digital kurucu ortağı Mark Yusko, kripto para piyasasının geleceği hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Yusko, yeni neslin finansal dünyayı tamamıyla değiştireceklerini söyledi…

  Kripto para piyasaları ve milenyum neslinin bu piyasalara bakış açısını değerlendiren Morgan Creek Digital kurucu ortağı Mark Yusko, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yusko’ya göre milenyum çocukları, bizim bildiğimiz finansal dünyayı sonsuza dek farklı şekilde değiştirecekler.

  Kripto para basınına röportaj veren Morgan Creek Digital CEO’su, milenyum çocuklarına 37 trilyon dolarlık transfer gerçekleşeceği bilgisini paylaştı. Bu paranın milenyum nesli tarafından yeni teknolojilere ve kripto para birimlerine akacağını belirten Yusko, bu sürecin devamında yeni finansal sistemin geleceğini kaydetti.

  Milenyum Çocukları Kripto Paraları Seçiyor

  ABD’de dağıtılması gündemde olan teşvik primleri hakkında çarpıcı iddialar ortaya atan Mark Yusko, kripto para basınında büyük ilgi gören açıklamalarında şunları kaydetti: “Benim nesil, milenyum çocuklarına 37 trilyon dolarlık transfer yapacak. Finansman bilinen hisse senetlerine değil, aksine DeFi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) akacak. Tarihin en büyük servet yaratımına şahit olacağız.”

  Yeni neslin aileleri ile arasındaki farka dikkat çeken Yusko, Merrill Lynch gibi broker’ların Bitcoin’e şüpheyle baktığını hatırlattı. Ancak milenyum çocuklarının farklı bir alanda olacağına inanan Yusko, kripto para kullanım dalgası ve nesillerin değerli metal altından uzaklaşacağını vurguluyor. Bunun an meselesi olduğunu söyleyen Yusko’ya göre 2021 yılı finansal sistemler için yepyeni bir başlangıç olabilir. 

  Gelecek Nesil Robinhood Olacak

  Yusko, henüz 35 yaşına gelmemiş herkese brokerların kim olduğunu sormalarını isteyerek şunları söyledi: “Bu sorunuza cevap verirken sizlere Robinhood olduğunu söyleyecekler. Ne kadar altına sahip olduklarını sorun? Size dalga geçip geçmediğinizi soracaklar.”

  Bu kişilere altın yerine Bitcoin yatırımlarını sormak gerektiğini hatırlatan Morgan Creek Digital CEO’su şu ifadeleri kullandı: “Ne kadar BTC’ye sahip olduğunu sorun. O konuda konuşmak istemeyecekler. Neden olmasın? Çünkü değerlerinin büyük çoğunluğu onun üzerinde. Yani, ayrım daha da büyüyecek.” Mark Yusko milenyum neslinin gelecekte bambaşka bir finansal sistem getireceğine inancını koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle