Kripto Para

Mahkeme Elon Musk’ın taleplerini yanıtladı: Bir onay, bir ret

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasından vazgeçtiği için Twitter ile mahkemelik oldu. Davalık olan Elon Musk’a mahkemeden bir ret bir de onay geldi. Hakim, Musk’ın davanın ertelenmesi talebini reddetti, eski Twitter çalışanının iddialarının dava dosyasında yer alması talebini ise onayladı.

  Dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak üzere anlaşma imzaladı. Ancak Twitter’daki bot hesap sayısını gerekçe gösteren Musk, anlaşmadan vazgeçti ve Twitter ile Elon Musk, bu nedenle davalık oldu. Musk, söz konusu davada mahkemeden birtakım taleplerde bulundu ve Musk’ın taleplerine Delaware bölge hakiminden bir ret bir de onay kararı geldi.

  Elon Musk’ın Eski Konuşmaları Mahkemeye Sunuldu

  Elon Musk, dava dosyasına eski bir Twitter çalışanının iddialarının eklenmesi ve aynı zamanda dava tarihinin ertelenmesini talep etti. Hakim, erteleme talebini reddederken, iddiaların dosyaya eklenmesi talebini kabul etti. Son duruşmada Musk ile Morgan Stanley bankasından bir yöneticinin konuşmaları, Twitter tarafından mahkemeye sunuldu. Musk’ın, banka yöneticisi Michael Grimes ile 8 Mayıs tarihli konuşmasında şu ifadeleri kullandığı ortaya çıktı:

  “Bugünlerde biraz yavaşlayalım. Putin’in yarınki konuşması çok önemli… Eğer 3. dünya savaşı çıkacaksa Twitter’ı satın almak mantıklı değil.”

  Elon Musk’ın Taleplerine Bir Onay, Bir Ret

  Elon Musk’ın, Morgan Stanley yöneticilerinden Michael Grimes ile gerçekleştirdiği bu konuşma dikkatleri çekerken, Musk’ın dosyaya eklenmesini talep ettiği iddialar da daha önce gündeme gelmişti. Hatırlanacağı üzere Twitter’da siber güvenlik şefi olarak görev yapmış olan ve geçtiğimiz aylarda Twitter’dan ayrılan Peiter Zatko, dikkat çeken bazı açıklamalarda bulunarak, Twitter’daki çeşitli güvenlik açıklarını ifşa etmişti.

  Peiter Zatko Neler Söylemişti?

  Peiter Zatko, ABD medyasından CNN’e ve Washington Post’a yaptığı açıklamalarda, Twitter’ın regülatörlere bilinçli olarak yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiğini iddia etmişti. Öte yandan Zatko, şirketin çok sayıda çalışanının, platformun kullanıcılarının hassas bilgilerine erişimi olduğunu belirtmişti. Bir diğer yandan Zatko, şirketteki üst düzey yöneticilerin birçoğunun da çok önemli güvenlik açıklarından haberdar olduklarını ve bunları bilinçli olarak sakladıklarını dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle